Pasek Apple Watcha być może zmieni kolor w zależności od tego, co nosisz?

Apple bada sposoby, w jaki sposób pasek Apple Watcha może zmieniać kolor, zarówno w celu dopasowania koloru do ubrania użytkownika, jak i wysyłania powiadomień.

Patent Apple US 2011586153 - pasek zmieniający kolor do Apple Watcha
Fragment patentu pokazujący, jak użytkownik może przesunąć palcem po ekranie Apple Watcha, aby zmienić kolor paska | źródło: Patent Apple US 2011586153 – pasek zmieniający kolor do Apple Watcha

Nie chodzi o to, że Apple próbuje zaoszczędzić pieniądze, ale nowo przyznany patent wydaje się pokazywać, że firma pracuje nad wyjątkowo interesującym paskiem. Zamiast kupować różne paski do zegarków pasujące do różnych ubrań, „pasek do zegarków z regulowanym kolorem” może dostosować się do różnych stylów – i zmienia kolor. „Użytkownicy mogą chcieć mieć możliwość dostosowania swoich pasków do zegarków, aby wyrazić różnorodność i styl”, czytamy w przyznanym firmie patencie. „Na przykład użytkownik może chcieć nosić pasek do zegarka w określonym kolorze w oparciu o wybór odzieży, innych artykułów do noszenia, środowiska lub innych preferencji”.

„Niektóre istniejące zegarki oferują użytkownikowi możliwość zdejmowania i wymiany różnych pasków zegarka w celu ich dostosowania” – czytamy dalej. „Jednak wymaga to od użytkownika posiadania oddzielnego paska zegarka dla każdego pożądanego koloru lub kombinacji kolorów. (…) Ponadto użytkownik musi zdjąć zegarek i wymienić pasek za każdym razem, gdy woli nosić pasek w innym kolorze lub kombinacji kolorów.”

To zabawne, jak Apple może sprawić, że wymiana pasków zegarka wydaje się teraz ogromnym obciążeniem dla użytkownika – po latach chwalenia się, jakie to proste. Ale to było, kiedy najwyraźniej mieliśmy „tradycyjne zegarki”, a teraz powinniśmy być w stanie „kontrolować, wybierać i/lub dostosowywać jeden lub więcej kolorów paska zegarka.”

Patent Apple’a opisuje ten pomysł, odnosząc się do pasków do zegarków z „funkcjami elektrochromowymi”. Oznacza to, że „przyłożone napięcie” może powodować „wyświetlanie różnych kolorów i kombinacji kolorów na jednym pasku”.

Podczas gdy w patencie opisano każde możliwe zastosowanie jego podstawowej idei, główne przykłady dotyczą pasków wykonanych z tkaniny, która sama jest utkana z włókien. „Niektóre lub wszystkie włókna mogą zawierać elementy elektrochromowe (…) Na przykład jedno lub więcej włókien może zawierać przewodnik i warstwę elektrochromową.”

„Warstwa elektrochromowa może być elektrycznie połączona z przewodnikiem, dzięki czemu napięcie przyłożone do przewodnika jest przekazywane do warstwy elektrochromowej (…) [Warstwa] elektrochromowa może zawierać warstwę polimeru… [która] może reagować na przyłożone napięcie, zmieniając swój kolor, jak opisano w dalszej części niniejszego dokumentu.”

Patenty Apple’a zazwyczaj zawierają bardzo mało szczegółów na temat tego, do czego można je wykorzystać. Ten jest niezwykły, ponieważ szczegółowo opisuje przydatność paska zegarka zmieniającego kolor ze względów stylistycznych.

„Wyboru kolorów można dokonywać i dostosowywać bez zdejmowania i wymiany paska zegarka (…) W związku z tym różne kolory mogą być wyświetlane w różnych momentach bez konieczności stosowania różnych pasków zegarka dla każdego koloru lub kombinacji kolorów”.

Apple sugeruje, że sam zegarek może zmienić kolor „w celu powiadomienia użytkownika”

Być może, oprócz zielonego pierścienia aktywności zamykającego się na zegarku Apple Watcha, pasek zegarka będzie mógł migać tym samym kolorem? Ale firmie Apple zależy na czymś więcej niż tylko jednej, ogólnej zmiany koloru.

„Elementy paska zegarka z możliwością regulacji kolorów mogą być rozmieszczone i niezależnie kontrolowane w sposób, który pozwala systemowi wyświetlać określone ikony, kształty i/lub tekst, poprzez oświetlanie niektórych elementów w określony sposób.”

Tak więc z technologia zmiany kolorów może również dawać możliwość przewijania wiadomości tekstowej wokół paska Apple Watcha, np. paska wiadomości.

Patent jest przypisywany czterem wynalazcom, w tym trzem — Zhengyu Li, Chia Chi Wu i Qiliang Xu — którzy wcześniej pracowali nad badaniami związanymi z materiałami wrażliwymi na dotyk dla przyszłego HomePoda.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | AppleInsider