Publiczne bety systemów iOS 17, macOS Sonoma i pozostałych są już dostępne

Apple udostępniło dziś dla wszystkich publiczne wersje beta swoich najnowszych systemów operacyjnych: iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10 oraz tvOS 17.

Nowe wersje systemów operacyjnych firmy Apple (2023)

Jest coś ekscytującego w wypróbowywaniu nowych wersji systemów operacyjnych, zwłaszcza gdy jest to wersja testowa. Nagle urządzenie, które dobrze znasz, znów staje się świeże i przydatne (lub przynajmniej ciekawsze) na wszystkie nowe sposoby. Nadszedł czas dla chętnych użytkowników urządzeń Apple’a, aby mogli wypróbować wersje beta systemów iOS 17, iPadOS 17, tvOS 17, watchOS 10 i macOS Sonoma, które są wreszcie dostępne do pobrania.

Ważne, aby pamiętać o tym, że nie są to jeszcze finalne wersje systemów i mogą powodować problemy podczas korzystania, więc nie należy instalować ich na swoich podstawowych urządzeniach. Czasem warto poczekać do jesieni, kiedy to Apple wyda publicznie już wytestowane i stabilne wersje.

Nowy system iOS 17 będzie zawierał mnóstwo aktualizacji, od tych projektowych po praktyczne. Możesz dostosować to, co ludzie zobaczą, gdy do nich zadzwonisz — może to być urocza kreskówka, czy Twoje ulubione selfie, przełącz połączenie na pocztę głosową z transkrypcją na żywo na ekranie i wyślij komuś wiadomość wideo lub audio, jeśli nie odbierze Twojego FaceTime dzwonić.

Ponadto możesz wyciszyć się i wyłączyć wyciszenie bezpośrednio w słuchawkach AirPods. Literówki również należeć do przeszłości pod systemem iOS 17 dzięki ulepszonej autokorekcie i możesz wykorzystać przewidywania zdań w celu szybszych odpowiedzi. Dodatkowe funkcje obejmują automatyczne meldowanie się, aby Twoi znajomi wiedzieli, że wróciłeś do domu, lokalizowanie stacji ładowania w czasie rzeczywistym wzdłuż Twojej trasy w Mapach oraz możliwość powiedzenia, jak się czujesz w aplikacji Zdrowie.

iPadOS 17 to do pewnego stopnia nadrabianie zaległości, które dodaje dostosowywalny ekran blokady, aplikację Zdrowie i interaktywne widżety. WatchOS 10 to znaczne przeprojektowanie systemu dla Apple Watcha, która kładzie nacisk na widżety, jednocześnie przebudowano podstawowe aplikacje i ulepszono funkcje fitness. Tymczasem macOS Sonoma wprowadza widżety na pulpicie komputera Mac, aktualizację przeglądarki Safari, rozmów wideo i gier.

Firma Apple po raz pierwszy ogłosiła te aktualizacje na swojej konferencji Worldwide Developers Conference 2023, a następnie udostępniła deweloperom wersje beta systemów iOS 17, iPadOS 17 i macOS Sonoma. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich lat, wersje beta dla programistów były dostępne bezpłatnie dla każdego – konta programistów kosztują zwykle około 100 USD rocznie.

Publiczna wersja beta iOS 17 powinna być nieco bardziej dopracowana niż kompilacje dla deweloperów, biorąc pod uwagę dodatkowy czas na wyeliminowanie błędów i problemów ze zgodnością. Oficjalne wersje zostaną wydane tej jesieni, ale możesz zarejestrować się w programie Apple Beta Software Program, jeśli chcesz wypróbować wersje zapoznawcze już teraz.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple