„Wielkie cygaro” od 17 maja na Apple TV+

Serwis streamingowy Apple TV+ wypuścił zwiastun historycznego thrillera o założycielu Partii Czarnych Panter – serialu „Wielkie cygaro”.

„Wielkie cygaro” Apple TV+ (serial, 2024)

Pamiętasz wszystkie lekceważące domniemania, które były powszechne w początkach serwisu Apple TV+? Był na przykład czas, gdy „znawcy” świata technologii i popkultury sugerowali, że powściągliwe szefostwo Apple’a wtrącało się do produkcji, aby je złagodzić, do tego stopnia, że w zasadzie próbowali pozycjonować młody serwis streamingowy jako NBC Lite. Oczywiście na szczęście większość z tych opinii okazała się nietrafiona, co z pewnością kontrastuje z jednym z najnowszych seriali telewizyjnych, nad którymi pracowało Apple — historycznym thrillerem o Hueyu P. Newtonie, założycielu Partii Czarnych Panter.

➔ CZYTAJ TEż: Apple zapowiada 5. sezon serialu „Kulawe konie”

Wielkie cygaro (tyt. oryg. The Big Cigar), które Apple z przymrużeniem oka określa jako „w większości prawdziwe”, powstało w oparciu o artykuł magazynu Playboy o tym samym tytule, napisany przez Joshuaha Bearmana (który jest tu także producentem wykonawczym). Historia zasadniczo toczy się jak kapar i szczegółowo opisuje, jak Newton uciekł na Kubę przed FBI z pomocą słynnego hollywoodzkiego producenta Berta Schneidera. Pomoc ta nadeszła w postaci skomplikowanego planu obejmującego produkcję fałszywego filmu – jednak wszystko idzie nie tak, jak tylko się da.

Nawiasem mówiąc, mówiąc o tym artykule w magazynie, Bearman napisał także inny („Wielka ucieczka: jak CIA użyła fałszywego filmu science fiction do ratowania Amerykanów z Teheranu”, opublikowany przez Wired), który zainspirował film Bena Afflecka Argo z 2012 roku.

Innymi słowy Bearman jest powiązany z obydwoma historiami i chociaż obie historie są od siebie całkowicie różne, łączy je jedna niezwykła i szalona cecha wspólna: obie dotyczą misji „zaginięcia” prowadzonej pod przykrywką produkcji fałszywego filmu.

Serial Wielkie cygaro zadebiutuje 17 maja 2024 roku wraz z dwoma pierwszymi odcinkami. W obsadzie znajdują się Andre Holland w roli Newtona, a także Alessandro Nivola, Tiffany Boone, P. J. Byrne, Marc Menchaca, Moses Ingram, Rebecca Dalton, Olli Haaskivi, Jordane Christie i Glynn Turman.

Nowe odcinki będą pojawiać się w każdy piątek aż do 14 czerwca 2024 roku. Dodaj ten tytuł do swojej listy obserwowanych, jeśli jesteś fanem innych seriali Apple TV+, takich jak Siostry na zabój (tyt. oryg. Bad Sisters), The Big Conn i W powietrzu (tyt. oryg. Hijack).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+