Vivaldi 6.1 dodaje obsługę czatu Bing

Vivaldi wprowadza dużą nową aktualizację i jest teraz pierwszą przeglądarką poza Microsoft Edge, która oficjalnie obsługuje czat Bing.

Vivaldi 6.1 ChatGPT Bing na Androidzie
Vivaldi 6.1 ChatGPT Bing na Androidzie

Do tej pory nowy czat Bing obsługiwany przez GPT-4 był dostępny wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge, ponieważ firma stara się zachęcić więcej użytkowników do korzystania z jej produktów. Jednak Vivaldi dołącza dziś do walki jako pierwsza przeglądarka innej firmy, która oficjalnie obsługuje czat Bing, a wszystko to dzięki pewnym sztuczkom mającym na celu oszukanie Bing.

Zobacz też: Vivaldi 6.0 z obszarami roboczymi kart i niestandardowymi ikonami

Jak wskazuje zespół rozwijający Vivaldi, Microsoft sztucznie ogranicza dostęp do czatu Bing. Nie sprawia to, że tylko Edge jest zdolny do obsługi czatu Bing – mogą to robić też inne przeglądarki, ale witryna identyfikuje twoją przeglądarkę za pomocą ciągu agenta użytkownika i blokuje funkcjonalność w przeglądarkach innych niż Edge.

Aby obejść ten problem, Vivaldi po prostu zmienił ciąg swojego agenta użytkownika podczas odwiedzania strony wyszukiwania Bing, dzięki czemu przeglądarka jest identyfikowana jako Microsoft Edge. W ten sposób cała funkcjonalność jest dostępna tak samo, jak w przeglądarce Microsoftu.

Oznacza to, że możesz używać czatu Bing do zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi w języku naturalnym, przeszukiwania sieci i nie tylko. Działa to zarówno w wersji Vivaldi na komputer, jak i na Androida.

Nie jest to dokładnie to samo, co korzystanie z Edge’a, ponieważ ta przeglądarka ma również pasek boczny Bing, który pozwala tworzyć posty w mediach społecznościowych lub przepisywać tekst, ale wiele potrzebnych funkcji jest dostępnych za pośrednictwem witryny Bing. Vivaldi jest pierwszą przeglądarką, która to zrobiła, ale nie byłoby zaskoczeniem, gdyby inni poszli w jej ślady. Jest to niestety powszechny scenariusz, ponieważ wiele witryn internetowych ma na celu arbitralne łamanie lub ograniczanie funkcjonalności w mniej znanych przeglądarkach.

Vivaldi 6.1 ChatGPT Bing na tablecie

Poza tym nowa aktualizacja Vivaldi 6.1 dodaje kilka ulepszeń do Workspaces, takich jak możliwość przeciągania i upuszczania obszarów roboczych w celu reorganizacji ich w menu. Kolejnym ulepszeniem, które ma wpływ na Obszary robocze, jest możliwość kopiowania linków do wszystkich kart w obszarze roboczym jednocześnie. W rzeczywistości działa to również, jeśli po prostu wybierzesz wiele kart lub stosów kart, co znacznie ułatwia udostępnianie wielu stron za jednym razem.

Vivaldi 6.1 - Przestrzenie robocze
Vivaldi 6.1 – Przestrzenie robocze

Vivaldi przypomina również użytkownikom, że wkrótce pojawi się wersja przeglądarki na urządzenia z systemem iOS (iPhone’y). Wersja przedpremierowa jest obecnie w fazie rozwoju i możesz się zapisać, aby ją wypróbować Jeśli chcesz pobrać wersję Vivaldi na komputer, jest ona dostępna na stronie przeglądarki, lub pod poniższymi przyciskami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vivaldi