Vivaldi 6.0 z obszarami roboczymi kart i niestandardowymi ikonami

Nowa wersja przeglądarki internetowej Vivaldi 6.0 wprowadza przestrzenie robocze kart i niestandardowe ikony.

Przestrzenie robocze w Vivaldi 6.0
Przestrzenie robocze (Workspaces) w Vivaldi 6.0

Przeglądarka internetowa Vivaldi wypuściła w tym tygodniu swoją szóstą główną wersję Vivaldi 6.0, wprowadzając nową funkcję Workspaces (Obszary robocze) oraz niestandardowe ikony i motywy do wysoce konfigurowalnej aplikacji na komputery. Podobnie jak w przypadku pulpitów wirtualnych, nowa funkcja Obszary robocze została zaprojektowana w celu dalszego usprawnienia zaawansowanego zarządzania kartami w przeglądarce, umożliwiając użytkownikom organizowanie kart według kategorii w oddzielne obszary robocze i łatwe przełączanie się między nimi.

Sprawdź też: Vivaldi 5.7 blokuje irytujące automatyczne odtwarzanie wideo

Na przykład użytkownicy mogą tworzyć Obszary robocze do produktywności, mediów społecznościowych, wiadomości i zakupów, a następnie otwierać powiązane karty w tych obszarach roboczych, umożliwiając przełączanie między różnymi zestawami kart i organizowanie przepływów pracy.

Obszary robocze mogą być również używane w połączeniu ze stosami kart (podobnie jak grupy kart w przeglądarce Safari). Vivaldi oferuje przykład utrzymywania obszaru roboczego Sport i posiadania stosów dla „Piłka nożna”, „Krykiet”, „Wyścigi” i „Tenis” w celu uporządkowania zakładek.

Ponadto Workspaces obsługują funkcję Tab Tiling firmy Vivaldi, umożliwiając użytkownikom przeglądanie wielu kart na podzielonym ekranie lub siatce w ramach grup obszarów roboczych.

W Vivaldi 6.0 wbudowane narzędzia tematyczne przeglądarki zostały zaktualizowane o nowe niestandardowe ikony, które można znaleźć w Galerii motywów (Themes Gallery). Dzięki obsługiwanym teraz różnym pakietom ikon użytkownicy mogą stworzyć wszystko, od wyglądu inspirowanego systemem Windows 95, wraz ze znanymi przyciskami i kolorami, po coś bardziej artystycznego w stylu Hand Drawn.

Użytkownicy mogą przejść do Ustawienia MotywyUtwórz więcej motywów, aby rozpocząć, lub użyć nowego filtra na stronie Motywy, aby zobaczyć tylko motywy z nowymi niestandardowymi ikonami.

Przeglądarka Vivaldi 6 jest dostepna do pobrania za darmo dla komputerów i jest dostępna bezpośrednio ze strony internetowej Vivaldi. Przeglądarka zawiera wbudowaną ochronę przed śledzeniem, niezliczone narzędzia kart, funkcję tłumaczenia, obsługę rozszerzeń Chrome i wiele więcej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vivaldi | Macrumors