Dlaczego Orange Flex to ekologiczna oferta komórkowa?

Orange Flex pozycjonuje się jako pierwsza w Polsce neutralna klimatycznie usługa telekomunikacyjna – sprawdź dlaczego?

Przekaż eko GB w Orange Flex – pierwsza w Polsce neutralna klimatycznie usługa komórkowa
Przekaż eko GB w Orange Flex – pierwsza w Polsce neutralna klimatycznie usługa komórkowa

Oferta Orange Flex, należąca do Orange Polska wystartowała w 2019 roku i w tym roku obchodziła swoje 4 urodziny, chwaląc się 300 tysiącami użytkowników. Oprócz dużej elastyczności wyboru, darmowej karcie eSIM do dodatkowych urządzeń, dostępu do 5G i całkowitej obsługi konta przez aplikację mobilną, operator chwali się tym, że jest pierwszą w Polsce usługą telekomunikacyjną, która jest najbardziej neutralna dla klimatu. Poniżej znajdziesz najważniejsze dane, które świadczą o dużym wkładzie w ochronę środowiska Flexa.

Zobacz też: Już można przenieść numer z Orange Flex do Orange na kartę

Ślad węglowy związany z użytkowaniem Orange Flex policzono wspólnie z Fundacją Climate Strategies Poland. Przy jego liczeniu wzięto pod uwagę usługi telekomunikacyjne, z jakich korzystają klienci Orange Flex – m.in. połączenia telefonicznie, SMS-y i MMS-y, GB, zarówno w Polsce, jak i w roamingu.

Uwzględniono też fizyczną kartę SIM wraz z dostawą (odbiór własny przez klienta w salonie Orange lub punktach partnerskich, wysyłka kurierem) oraz konieczność pobrania i regularnych aktualizacji aplikacji Orange Flex. Wzięto również pod uwagę zużycie energii elektrycznej przez telefony komórkowe, jaka niezbędna jest do świadczenia naszych usług telekomunikacyjnych.

W przeliczeniu na jednego użytkownika miesięcznie ślad węglowy korzystania z Orange Flex to 3,273 kg CO₂e. Zmniejszono ślad węglowy o więcej niż 3 kg CO₂e na użytkownika miesięcznie — czyli o ponad 90%! Od teraz 100% energii elektrycznej we Flex pochodzi z odnawialnych źródeł – farm wiatrowych w Wielkopolsce, wybudowanych na potrzeby Orange Polska.

Wciąż zostało 0,2 kg CO₂e miesięcznie w przeliczeniu na jednego użytkownika, ale Orange Flex wspiera konkretny projekt z certyfikatem Gold Standard, który gwarantuje faktyczne usunięcie z atmosfery deklarowanych ilości CO₂. W przypadku Flexa jest to ponad 600 ton CO₂ rocznie. W kolumbijskiej sawannie przywraca naturalny, zielony, bioróżnorodny las i wspiera rozwój lokalnej społeczności.

Ślad węglowy obejmuje emisje różnych gazów cieplarnianych — dwutlenku węgla, metanu, podtlenku azotu i innych. Podaje się go w uniwersalnej jednostce miary — w ekwiwalencie dwutlenku węgla (CO₂e) liczonym dla konkretnej organizacji, usługi lub produktu.

W Orange Flex zadbano także o papierowe opakowanie karty SIM Flex — znak FSC® Mix potwierdza, że opakowanie zrobiono z materiału pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC® oraz z materiałów pochodzących z recyklingu i z innych kontrolowanych źródeł. Korzystając z produktów z tym znakiem pomagasz dbać o lasy w Polsce i na świecie. Co więcej farba, której użyto do nadruków jest pochodzenia roślinnego, co jeszcze bardziej pomaga ograniczać wpływ na środowisko.

Użytkownicy Orange Flex pomagają sadzić lasy!

Każdy użytkownik Orange Flex, któremu pozostały GB, może je przekazać eko GB na posadzenie lasu! W każdej edycji operator zbiera 900.000 GB, aby ochronić 10.000 m² dojrzałego lasu.

Zasada jest prosta: każde 90 GB = 1 m² lasu – a do puli może dorzucić się każdy, zbierając kolejne poziomy za swoje wsparcie. Po przekazaniu zaledwie 10 GB osiąga 1. poziom – Wodnik Słowiański, kolejne to Pobladły Borowy (2. poziom – 90 GB), Rusałka wodna (3. poziom – 180 GB) i Dzielna Dziewanna (4. poziom – 300 GB).

Poziomy za przekazanie eko GB w Orange Flex
Poziomy za przekazanie eko GB w Orange Flex

W ten sposób Orange Flex zamienia GB w ochronę polskich bioróżnorodnych lasów liściastych. Użytkownicy Orange Flex pomagają w ten sposób Fundacji Las na Zawsze zabezpieczyć grunty i chronić lasy, aby przetrwały kolejne pokolenia.

Dzięki gigabajtom użytkowników Orange Flex posadził już 58.000 m² lasu. Na poniższej mapce możesz sprawdzić, gdzie rosną posadzone w ten sposób lasy.

Mapa posadzonych lasów w Polsce dzięki eko GB użytkowników Orange Flex i Fundacji Las na zawsze
Mapa posadzonych lasów w Polsce dzięki eko GB użytkowników Orange Flex i Fundacji Las na zawsze

30 zł na start w Orange Flex

Aby dołączyć do akcji trzeba oczywiście być użytkownikiem pierwszej neutralnej klimatycznie usługi telekomunikacyjnej w Polsce –Orange Flex. Numer można łatwo przenieść od innego operatora lub z Orange na kartę i abonament za pomocą aplikacji mobilnej.

Skorzystaj z naszego kodu polecającego, a dostaniesz 30 zł, które wykorzystasz na Flexa lub zwrócisz sobie na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod LUKASZ8U1K przed wyborem metody płatności i aktywuj Plan. Jeśli aktywujesz plan i zostaniesz w Orange Flex ponad miesiąc, to my również otrzymamy nagrodę zgodną z obecnie obowiązującym cennikiem.

Aplikację mobilną Orange Flex pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Orange Flex