eSIM w Orange Flex teraz także pod Androidem

Dzięki najnowszej aktualizacji aplikacji Orange Flex można uruchomić eSIM nie tylko na najnowszych smartfonach i zegarkach Apple’a, ale także na smartfonach z Androidem.

eSIM w Orange Flex na smartfonie z Androidem (Google Pixel)

Od teraz smartfony Google Pixel oraz nowa motorola razr, – otrzymują wsparcie eSIM w Orange Flex. Samsung Galaxy Z Flip oraz Samsungi z rodziny S20 wkrótce pojawią się na rynku (także w sprzedaży w Orange) i na tych telefonach eSIM w Orange Flex także będzie działać. Do eSIM we Flexie w przypadku smartfonów niektórych producentów niezbędna jest wersja systemu Android 10.

Jak wgrać eSIM na Androidzie w Orange Flex?

Aby wgrać eSIM na telefonach z Androidem nie trzeba wykorzystywać kodu QR. Karta będzie uruchamiana z poziomu aplikacji. Ci z Was, którzy nie korzystają z Flex będą mogli zdecydować się na eSIM już na etapie aktywacji. Aplikacja sama wykryje czy telefon wspiera eSIM i zaproponuje instalację.

Pomimo, że proces ten może się różnić między poszczególnymi urządzeniami będziecie prowadzeni krok po kroku, aby się nie zgubić.

Jeżeli już wybraliście Orange Flex i posiadacie jeden z wymienionych wcześniej telefonów z Androidem, będziecie mogli wymienić tradycyjną kartę SIM na eSIM. Wystarczy wejść w „Mój Profil”, a następnie w sekcję „Karty SIM”. Tam w kilku krokach wykonacie podmiankę.

Z eSIM będziecie mogli skorzystać także we Flex Rodzinie – zarówno jako administratorzy, jak i tejże rodziny członkowie.

Orange jest jedynym polskim operatorem, który oferuje eSIM, zarówno jako kartę główną jak i w ramach usługi „Ekstra karta eSIM” na smartwatche obsługujące tę technologię. eSIM tworzy świetne „combo” z aplikacją Orange Flex – jeżeli macie smartfon, który obsługuje tę technologię w ciągu kilku minut możecie uruchomić usługi.

Jak widzicie coraz więcej takich telefonów jest już na rynku, a producenci doceniają możliwości jakie przynosi eSIM. Klienci Orange już ją docenili, a takich kart eSIM w naszej sieci działa już ponad 30 tys. Operator planuje w przyszłości uruchomić ją także na swoich smartwatchach.

30 zł na start w Orange Flex

Skorzystaj z naszego kodu polecającego, a dostaniesz 30 zł, które wykorzystasz na Flexa lub zwrócisz sobie na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod LUKASZ8U1K przed wyborem metody płatności i aktywuj Plan. Jeśli aktywujesz plan i zostaniesz w Orange Flex ponad miesiąc, to my również otrzymamy nagrodę zgodną z obecnie obowiązującym cennikiem.

źródło: Blog Orange