„Asteriks i Obeliks. Imperium smoka” już online na platformach VOD

Najsłynniejsi Galowie świata powracają, by urządzić Rzymianom chińską drakę – film „Asteriks i Obeliks. Imperium smoka” od dziś na platformach VOD.

Film „Asteriks i Obeliks. Imperium smoka”

Słynni Galowie – Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, zatytułowanym Asteriks i Obeliks. Imperium smoka, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową. Główne role w opowieści odegrają Guillaume Canet i Gilles Lellouche, a na ich drodze ponownie staną: władca Rzymu oraz królowa Egiptu, w których wcielili się odpowiednio Vincent Cassel oraz Marion Cotillard. W filmie nie zabraknie również sportowego ducha rodem z Olimpiady, który zapewni gościnny udział piłkarskiej legendy – Zlatana Ibrahimovica.

W najnowszej odsłonie kultowego filmu Asteriks i Obeliks. Imperium smoka o najsłynniejszych Galach świata narratorowi użyczył głosu Robert Makłowicz, dowcipny i charyzmatyczny dziennikarz, pisarz, publicysta, krytyk kulinarny oraz podróżnik, uwielbiany przez wszystkich Polaków.

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Fu Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść.

Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.


➔ Gdzie oglądać film „Asteriks i Obeliks. Imperium smoka” online na VOD?

JustWatch logo small

Film można obejrzeć online na platformach: Premiery CANAL+, Player, Rakuten, Polsat Box Go, Orange, Play Now, UPC, Multimedia, Vectra, TOYA, Inea.

O filmie „Asteriks i Obeliks. Imperium smoka”:

  • premiera VOD: 9 czerwca 2023
  • gatunek: komedia, przygodowy, familijny
  • produkcja: Francja 2022
  • reżyseria: Guillaume Canet („Facet do wymiany”, „Niewinne kłamstewka”, „Nie mów nikomu”)
  • Scenariusz: Guillaume Canet („Facet do wymiany”, „Więzy krwi”), Julien Hervé („Szukając misia”), Philippe Mechelen („Wyszłam za mąż, zaraz wracam”)
  • na podstawie komiksów: René Goscinny, Albert Uderzo
  • obsada: Guillaume Canet („Facet do wymiany”, „Poznajmy się jeszcze raz”), Gilles Lellouche („Nasze najlepsze wesele”, „Facet do wymiany”), Vincent Cassel(„Jason Bourne”, „Czarny łabędź”), Marion Cotillard („Mroczny Rycerz powstaje”, „O północy w Paryżu”, „Incepcja”), Pierre Richard („Rodziny się nie wybiera”), Zlatan Ibrahimovic

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kino Świat
wpis zawiera linki afiliacyjne do serwisów streamingowych