Już można przenieść numer z Orange Flex do Orange na kartę

Tak, nie pomyliłem się w tytule – usługa Orange Flex jest już kompletna i użytkownicy mogą w każdej chwili przenieść numer z Orange Flex do Orange na kartę.

Orange Flex – przeniesienie numeru

Do tej pory, aby to zrobić trzeba było przenieśc numer do innego operatora i dopiero potem do Orange. Od dzisiaj można przenieść numer z oferty Orange Flex na Orange na kartę. Jeśli ktoś chce wykupić abonament w Orange, to może bez problemu przejść z Orange na kartę na ofertę abonamentową w Orange. Póki co nie ma możliwości bezpośredniego przejścia z Orange Flex na ofertę abonamentową – ale można to zrobić zaraz po przejściu na Orange na kartę.

Zobacz też: eSIM w Orange Flex teraz także pod Androidem

Przeniesienie numeru trwa tylko kilka minut i można to zrobić na stronie operatora lub z pomocą konsultanta. Po przeniesieniu do oferty na kartę numer jest ważny przez 31 dni na połączenia wychodzące i 3 miesiące (93 dni) na połączenia przychodzące. Niestety niewykorzystane środki nie przechodzą i w ofercie na kartę mamy 0 zł na koncie z 1 GB na transfer danych.

Jak zapewnia operator, cała operacja przeniesienia numeru z Orange Flex na Orange na kartę nie powinna zająć więcej niż kilka minut, pod warunkiem zachowania tej samej karty SIM.

Zgodnie z regulaminem, przypadku, w którym chcesz wyłączyć plan w Orange Flex, ale masz jeszcze dostępne środki na usługi lub na Usługi Premium, możesz je wypłacić w aplikacji przed wyłączeniem planu lub po jego wyłączeniu, ale nie później niż w ciągu 30 dni od dnia rozwiązania umowy. Umowa ulega rozwiązaniu w ciągu 6 mies. od zakończenia ostatniego okresu rozliczeniowego, w którym zleciłeś wyłączenie planu w aplikacji. Do upływu tego terminu możesz zmienić zdanie i ponownie rozpocząć korzystanie z usług w ramach oferty. W przypadku w którym przenosisz numer do innego dostawcy usług lub migrujesz go do innej oferty Orange – umowa ulega rozwiązaniu we wskazanym przez Ciebie dniu.

Oznacza to, że od teraz użytkownicy mogą bezproblemowo migrować numery w ramach sieci Orange, bez względu na ofertę.

Migracja numeru z Orange Flex do innej oferty Orange

 1. Jeśli korzystasz z Orange Flex i chcesz przenieść swój numer do oferty Orange na kartę, możesz to zrobić w dowolnym momencie poprzez kontakt z konsultantem na czacie. Jeśli chcesz przenieść numer w ostatnim dniu bieżącego okresu, możesz to zrobić nie później niż 1 godzina przed jego zakończeniem.
 2. Migracja numeru z Orange Flex do Orange na kartę nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.
 3. Migracja numeru jest natychmiastowa – odbędzie się niezwłocznie po złożeniu wniosku. Nie ma możliwości odwołać migracji po potwierdzeniu procesu przez konsultanta na czacie.
 4. Migracja nie jest możliwa, jeśli numer jest w trakcie przenoszenia do innego operatora, o czym zostaniesz poinformowany. W takim przypadku należy najpierw odwołać przeniesienie numeru do innego operatora.
 5. Zawarcie umowy w Orange na kartę nastąpi z chwilą włączenia się do sieci telekomunikacyjnej, w tym samym momencie rozwiązaniu ulegnie Twoja umowa z Orange Flex.
 6. Z chwilą zawarcia nowej Umowy w ofercie Orange na kartę, nie będą już dostępne i nie podlegają zwrotowi czy też przywróceniu rabaty, usługi i promocje, z których korzystałeś w ramach umowy z Orange Flex. Orange nie zwróci Ci dokonanych płatności za usługi świadczone w okresie rozliczeniowym, w którym nastąpi migracja.
 7. Od momentu zmiany oferty na Orange na kartę wszelkie opłaty naliczane są zgodnie z aktualnym cennikiem usług w taryfie Orange Free na kartę.
 8. Przy przeniesieniu do Orange na kartę nie jest wymagana wymiana karty SIM.

Aktualny regulamin świadczenia usług w Orange Flex, znajdziesz na stronie operatora lub bezpośrednio regulamin obowiązujący od 9 stycznia 2023 roku (do odwołania, wejścia w życie nowego regulaminy) pod tym linkiem. Sprawdź też Regulamin przenoszenia i migracji przydzielonego numeru obowiązujący od 9 stycznia 2023 roku.

Jakie pakiety są obecnie dostępne w Orange Flex?

W aplikacji masz do wyboru aż 4 plany komórkowe, z których możesz wybrać ten dopasowany do swoich potrzeb:

 • 30 GB za 30 zł,
 • 45 GB za 35 zł,
 • 80 GB za 50 zł,
 • 150 GB za 80 zł.

W każdym planie Orange Flex masz:

 • nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu w Unii Europejskiej,
 • social pass – to znaczy, że nie tracisz swoich GB podczas korzystania z wybranych social mediów i komunikatorów,
 • dostęp do 5G, czyli sieci komórkowej, która zapewnia błyskawiczne pobieranie i wysyłanie danych przez internet (aby korzystać z 5G, musisz się znajdować w jej zasięgu i używać smartfona, który ją obsługuje).

Nie masz Orange FLEX a chcesz przenieś do niego numer?

Pobierz apkę, zarejestruj się, przed wyborem metody płatności wpisz kod promocyjny i aktywuj Plan. Poczekaj chwilę na aktywację i już!

Aplikację mobilną Orange Flex pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

30 zł na start w Orange Flex

Skorzystaj z naszego kodu polecającego, a dostaniesz 30 zł, które wykorzystasz na Flexa lub zwrócisz sobie na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod LUKASZ8U1K przed wyborem metody płatności i aktywuj Plan. Jeśli aktywujesz plan i zostaniesz w Orange Flex ponad miesiąc, to my również otrzymamy nagrodę zgodną z obecnie obowiązującym cennikiem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Orange Polska