„Laya’s Horizon” zadebiutuje 2 maja!

Nowa gra mobilna „Laya’s Horizon” od studia Snowman stojącego za „Alto’s Odyssey”, będzie bezpłatna na iOS-a i Androida, jeśli masz subskrypcję Netflixa.

Laya's Horizon – Snowman i Netflix Games (2023)

Kolejny ekscytujący tytuł od Snowmana, studia stojącego za Alto’s Adventure i Alto’s Odyssey – gra mobilna Laya’s Horizon pojawi się w sklepach z aplikacjami już 2 maja 2023 roku. Podczas gdy obie gry Alto były dostępne wyłącznie na iOS-a w momencie premiery, Laya’s Horizon trafi jednocześnie na urządzenia z systemami iOS i Android, będzie wolna od reklam i darmowa dla każdego, kto ma wykupioną subskrypcję w serwisie Netflix. Gra po raz pierwszy została zapowiedziana w marcu i dołączy do biblioteki Netflix Games (Gry Netflix).

Zobacz też: „Lucky Luna” od twórców „Alto’s Adventure” w Netflix Games

Laya’s Horizon to jak dotąd najbardziej ambitna gra Snowmana, a jej zwiastun przedstawia rozległy świat wśród szczytów góry i główną mechanikę gry — śmiganie w powietrzu z powiewającą peleryną. Główny bohater szybuje wśród różnorodnych biomów, gwałtownie spadając i ocierając się o krawędzie klifów, drzew i wiosek, zbierając po drodze żółte klejnoty. Mapa jest gęsto usiana roślinnością i strukturami stworzonymi przez człowieka, a morze rozciąga się poza nią, zawsze w zasięgu wzroku.

Jasne jest, że Laya’s Horizon jest to bardziej złożona i szybsza gra niż którakolwiek z gier Alto, z większą liczbą okazji do skuszenia, ale jest także więcej miejsca na rozwój postaci. Ci co już mieli okazję zagrać mówią, że jest to wciągające, uspokajające i responsywne doświadczenie.

Snowman nawiązał współpracę z Netflixem przy Laya’s Horizon i nie jest to obecnie jedyne niezależne studio współpracujące z firmą zajmującą się transmisją strumieniową wideo. Netflix robi duży i jak dotąd udany krok w kierunku wydawania i tworzenia gier mobilnych, wprowadzając po raz pierwszy takie tytuły jak Spiritifarer i Into the Breach na platformy mobilne.

Netflix kupił nawet zespół stojący za Oxenfree, Night School Studio, które przygotowuje się do wydania Oxenfree II: Lost Signals w lipcu tego roku.

Obejrzyj oficjalny zwiastun gry „Laya’s Horizon” od Snowmana i Netfliksa:

Grę można pobrać ze sklepów App Store i Google Play – aby grać w grę potrzebna jest aktywna subskrypcja w serwisie Netflix:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | Snowman