Odnowiony „Alto’s Adventure” już w Apple Arcade

W sklepie App Store, w ramach usługi Apple Arcade, pojawiła się dzisiaj zremasterowana pierwsza część gry mobilnej „Alto’s Adventure: Duch góry”.

Alto's Adventure: The Spirit of the Mountain (Duch góry)

Minęło sporo czasu, odkąd gra Alto’s Adventure pojawiła się po raz pierwszy w sklepie App Store. Klasyczna gra została wydana na iPhone’a i iPada w 2015 roku, na Androida w 2016 roku i doczekała się już następcy. Teraz nowa wersja Alto’s Adventure: The Spirit of the Mountain (Duch góry) jest już dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników z aktywną subskrypcją Apple Arcade.

Alto’s Adventure to świetna zabawa w jazdę na snowboardzie przez góry, wykonywanie skoków i backflipów oraz „grindowanie” nad linami i domami. Jeśli nie grałeś jeszcze w żadną część Alto’s Adventure, koniecznie sprawdź – ale uwaga: ta gra strasznie wciąga!

Edycja Alto’s Adventure w Apple Arcade oferuje również nowe zachęty dla graczy, którzy wciąż znają grę ze starych czasów. Istnieją drewniane artefakty, które można zebrać podczas zjazdów. Po znalezieniu i złapaniu dziesięciu z tych artefaktów zostanie odblokowana zupełnie nowa postać. Niestety nie zaszedłem jeszcze tak daleko – ale mogę ci powiedzieć, jak zdobyć artefakty.

Od poziomu 7 artefakty pojawiają się po dystansie od około 5000 do 6000 metrów. Jeśli przegapisz artefakt, pojawi się on ponownie po kilkuset metrach i masz drugą szansę. Po zebraniu artefaktu musisz ukończyć 3 zwykłe misje, aby kolejny artefakt pojawił się w kolejnym biegu.

Po odblokowaniu i rozpoczęciu zabawy nową postacią, Alto’s Adventure: Duch góry ma również kilka nowych wyzwań o nazwie „Zagubione cele”. Aż 20 z tych szczególnie trudnych misji jest już dostępnych na początku gry, a kolejne będą dostępne w przyszłości.

Mogę tylko tyle powiedzieć: poprawiony Alto’s Adventure wciąż ma ten sam magiczny klimat i świetną mechanikę – z podrasowaną grafiką i nowymi poziomami! Zdecydowanie zamierzam zebrać 10 artefaktów, aby odblokować nową postać i jestem podekscytowany, widząc, co mnie wtedy czeka.

Oficjalny opis gry ze sklepu App Store:

Przyłącz się do Ato i jego przyjaciół, którzy wyruszają na niekończącą się odyseję snowboardową. Przemierzaj piękne alpejskie wzgórza na ich rodzimym pustkowiu, wędruj przez senne okoliczne wioski, stare lasy i dawno opuszczone ruiny w pogoni za Duchem Góry.

Po drodze uratujesz zbiegłe lamy, będziesz zjeżdżać po dachach, przeskakiwać przerażające przepaści i przechytrzysz wioskową starszyznę, a wszytko to stawiając czoła wiecznie zmieniającym się żywiołom i poznając tajemnice dawno ukryte w głębi gór.

Alto's Adventure – Remastered (Duch góry) w Apple Arcade
Alto’s Adventure – Remastered (Duch Góry) w Apple Arcade

Cechy gry:

 • Płynna, pełna wdzięku i radosna rozgrywka oparta na fizyce.
 • Eksploruj proceduralnie generowany teren tworzący unikalne krajobrazy, widoki i możliwości rozgrywki.
 • W pełni dynamiczne efekty świetlne i pogodowe, w tym burze, śnieżyce, mgła, spadające gwiazdy i dużo więcej.
 • Łatwa do zrozumienia, lecz trudna do opanowania. Sednem serii Alto jest elegancki system jednodotykowych sztuczek. Łącz komba i osiągaj setki celów, aby odblokowywać nowe przedmioty i umiejętności – wszystko to przy intuicyjnym sterowaniu.
 • Sprawdź swoje umiejętności, osiągając ponad 195 przemyślanych celów.
 • Odkryj siedmiu unikalnych snowboardzistów o specjalnych atrybutach i umiejętnościach, w tym nigdy wcześniej niewidziana wyjątkowa postać Apple Arcade.
 • Zmierz się z przyjaciółmi w Centrum gier. Rywalizuj o najwyższy wynik, najlepszy dystans i najlepsze kombo tricków!
 • Zdobądź wingsuit z warsztatu Izela i ciesz się zupełnie nową dynamiką rozgrywki.
 • Piękna minimalistyczna i nastrojowa grafika.
 • Oryginalna muzyka i własne nagrania dźwiękowe zapewniają nastrojowe i wciągające wrażenia, w tym nowa muzyka i efekty dźwiękowe do odblokowania (zalecamy słuchawki!).
 • Uniwersalna aplikacja z obsługą iCloud. Graj na iPhonie, iPadzie i Macu. Twój postęp zawsze będzie synchronizowany.
 • Dotychczasowy postęp z Alto’s Adventures (2015) można importować, dzięki czemu starzy gracze mają możliwość rozpoczęcia tam, gdzie skończyli.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Arcade | AppGefahren