Serial „Warszawianka” już w czerwcu na SkyShowtime

Serial dramatyczny „Warszawianka” jest pierwszą oryginalną produkcją SkyShowtime, w której występuje Borys Szyc w roli głównej, serial został stworzony przez pisarza Jakuba Żulczyka.

Borys Szyc w serialu „Warszawianka” od SkyShowtime Original
Borys Szyc w serialu „Warszawianka” od SkyShowtime Original

Serwis SkyShowtime ogłosił dzisiaj, że jego pierwszy polskojęzyczny serial oryginalny Warszawianka będzie miał swoją premierę na platformie streamingowej 19 czerwca 2023 roku. Serial fabularny opowiada o tragikomicznych przygodach 40-letniego playboya Franka Czułkowskiego (pseudonim „Czuły”), znakomicie granego przez Borysa Szyca. „Czuły” to bardzo złożona postać – utalentowany pisarz, który doświadczył sukcesów i porażek, a teraz znajduje się w pułapce między osobistymi zmaganiami a oczekiwaniami społecznymi.

Zobacz też: Hiszpański serial „Bosé” w SkyShowtime od 3 marca!

Warszawianka przedstawia jedne z najciekawszych postaci miasta, które wypełniają życie Czułego. Serial opowiada o jego przygodach, gdy stara się zrozumieć sens własnej egzystencji we współczesnym świecie. Cała produkcja składa się z jedenastu 40-minutowych odcinków.

Dyrektor generalny SkyShowtime, Monty Sarhan, powiedział: „Jako usługa przesyłania strumieniowego stworzona specjalnie dla Europy, SkyShowtime jest zaangażowana w autentyczne opowiadanie historii, które bawią i poruszają widzów na naszych rynkach. Cieszymy się, że w czerwcu możemy zaprezentować widzom Warszawiankę — nasz pierwszy polski serial oryginalny. Genialnie napisana przez Jakuba Żulczyka, z utalentowanym Borysem Szycem w roli głównej, Warszawianka to wciągająca rozrywka w najlepszym wydaniu. To prowokacyjna opowieść dla dorosłych i jesteśmy dumni, że jesteśmy wyłącznym właścicielem tej niesamowitej produkcji”.

„Są ludzie, którzy dodają koloru naszemu życiu – ale sami żyją na skraju czerni. Warszawianka to historia Franka (Czułego) – 40-latka, który jest jeszcze nastolatkiem. Jest najlepszym i najgorszym ojcem na świecie. Jest słodkim gadułą uwikłanym w miejski styl życia i dobrym facetem, który ciągle podejmuje złe decyzje. To człowiek, który wciąż jest zakochany, ale nie ma pojęcia, jak kochać. Jest tylko kilku facetów takich jak Czuły i wierzę, że widzowie polubią ten serial, ponieważ myślę, że wielu odnajdzie część siebie w jego historii. SkyShowtime wykazało się dużym zaangażowaniem we wspieraniu przy produkcji serialu i jest idealnym miejscem dla Warszawianki.” — powiedział pisarz i scenarzysta Jakub Żulczyk.

„Dla mnie osobiście Warszawianka jest spektaklem o wolności od i wolności do oraz próbie wyrwania się z coraz bardziej zaciskającej się pętli norm społecznych, moralnych i kulturowych, w których się znaleźliśmy. Parafrazując Houellebecqa, jest to opowieść o próbie poszerzenia pole bitwy – to znaczy możliwości, takie jak nieograniczona wolna wola. To zdecydowanie serial dla dorosłych i jestem podekscytowany, że program będzie dostępny wkrótce, tylko na SkyShowtime.” – dodał Jacek Borcuch, dyrektor serialu.

„Warszawianka” SkyShowtime Original (serial, 2023)
„Warszawianka” SkyShowtime Original (serial, 2023)

Serial SkyShowtime Original Warszawianka wyreżyserował Jacek Borcuch, a scenariusz napisał Jakub Żulczyk. Operatorem zdjęć jest Piotr Uznański. W serialu występuje Borys Szyc. Dodatkowa obsada: Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska, Piotr Polak, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Zofia Wichłacz, Paulina Gałązka, Jan Peszek, Marta Ścisłowicz, Marianna Zydek, Jakub Wieczorek, Tomasz Włosok, Maja Pankiewicz i Milena Goździela. Producentem jest Izabela Łopuch, a producentem liniowym Andrzej Besztak.

Film zrealizowano w Polsce przy wsparciu finansowym ustawy o wspieraniu produkcji audiowizualnej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SkyShowtime