Proton ma już 100 mln kont!

W usługach Proton założono już 100 milionów kont, ponieważ popyt na technologie z domyślną ochroną prywatności rośnie na całym świecie.

Proton ma już 100 mln kont

Firma Proton oferuje użytkownikom ekosystem kompleksowo zaszyfrowanych produktów, w tym Proton Mail, Proton Calendar, Proton Drive i Proton VPN. Teraz firma poinformowała, że roczna liczba rejestracji wzrasta z roku na rok, a łączna liczba kont wzrosła z 20 milionów do 100 milionów w ciągu zaledwie trzech lat. Wzrost liczby kont był napędzany ekspansją ekosystemu Proton o nowe produkty przyciągające nowych użytkowników. Wydarzenia geopolityczne, takie jak wojna na Ukrainie, protesty w Iranie i trzęsienie ziemi w Turcji spowodowały także wzrost liczby rejestracji w usłudze Proton VPN.

Zobacz też: ProtonMail ze swoimi usługami pod jedną marką „Proton”

Wzrost rejestracji przyspieszył, ponieważ firma rozszerzyła swój ekosystem produktów, a rosnący trend autorytarnych rządów cenzurujących media społecznościowe i serwisy informacyjne również spowodował znaczny wzrost, szczególnie w przypadku Proton VPN.

Liczba rejestracji w Proton VPN wzrosła o 9000% w porównaniu ze średnią w ciągu zaledwie kilku dni na początku konfliktu na Ukrainie. Podobnie protesty w Iranie w październiku zeszłego roku wywołały ogromny popyt na Proton VPN, ponieważ użytkownicy starali się ominąć ograniczenia online, a liczba rejestracji osiągnęła 5000% powyżej średniej.

Firma została założona w 2014 roku przez naukowców z CERN z wizją lepszego internetu, w którym prywatność jest wartością domyślną. Jego początkowe finansowanie pochodziło z kampanii crowdfundingowej Indiegogo, w której 10 000 użytkowników przekazało 500.000 USD. Ma na celu zapewnienie użytkownikom kontroli nad ich danymi i zmniejszenie ich narażenia na aparat nadzoru Big Tech za pośrednictwem ekosystemu kompleksowo zaszyfrowanych produktów. Obecnie Proton oferuje użytkownikom szyfrowaną pocztę e-mail, kalendarz, przechowywanie w chmurze, VPN i aliasy e-mail.

W 2022 roku Proton dokonał pierwszego przejęcia, wprowadzając francuski alias e-mail, start SimpleLogin, do rodziny Proton. Obecnie w firmie Proton w ośmiu biurach w siedmiu krajach pracuje ponad 400 osób. Jej model biznesowy oparty na subskrypcji pozwolił jej osiągnąć trwałą rentowność i osiągnąć skalę pomimo braku inwestorów VC posiadających udziały własnościowe w firmie.

Proton planuje dalszą ekspansję swojego ekosystemu produktów, aby zaoferować użytkownikom więcej sposobów na zmniejszenie narażenia na urządzenia monitorujące Big Tech.

Aplikację „Proton Mail Szyfrowana poczta” pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store (iOS) i Google Play (Android):

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton