Zalando uruchamia asystenta mody obsługiwanego przez ChatGPT

Technologia OpenAI pozwoli klientom zadawać pytania przy użyciu własnych terminów i słów związanych z modą, aby łatwiej przeszukać duży asortyment w Zalando.

Ekrany rozmowy z asystentem modowym Zalando opartym na ChatGPT
Ekrany rozmowy z asystentem modowym Zalando opartym na ChatGPT

Zalando wkrótce uruchomi pierwszą wersję beta asystenta mody obsługiwanego przez ChatGPT w swoich aplikacjach i platformach internetowych. Pozwoli to Zalando uwolnić potencjał generatywnej sztucznej inteligencji, aby zwiększyć doświadczenie związane z odkrywaniem i kupowaniem mody online. Dzięki nowemu asystentowi mody klienci będą mogli poruszać się po asortymencie Zalando, używając własnych słów lub terminów związanych z modą, dzięki czemu proces będzie bardziej intuicyjny i naturalny.

Zobacz tez: eobuwie.pl rozpoczyna nową erę mobilnej interakcji z klientami

Na przykład, jeśli klient zapyta „Co powinienem założyć na wesele na Santorini w lipcu?”, asystentka ds. mody Zalando jest w stanie zrozumieć, że jest to oficjalne wydarzenie, sprawdzi jaka jest pogoda na Santorini w lipcu i w związku z tym zaproponuje zalecenia dotyczące odzieży na podstawie tych danych wejściowych.

W przyszłości można to połączyć z preferencjami klientów, takimi jak obserwowane przez nich marki i produkty dostępne w ich rozmiarach, aby zapewnić bardziej spersonalizowany wybór produktów.

Dzięki odpowiedziom asystent mody Zalando dostarczy klientom odpowiednie produkty, umożliwiając im prowadzenie bieżących rozmów w celu udoskonalenia wyników. Pierwsza wersja beta zostanie udostępniona wybranej grupie klientów wiosną, z obsługą zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim, i zostanie udostępniona w Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Austrii. Ta technologia wprowadzi nowy sposób odkrywania asortymentu Zalando i zapewni klientom bardziej intuicyjne inspiracje modowe.

Wraz ze zbliżającą się premierą pierwszej wersji swojego asystenta modowego, Zalando przygotowuje grunt pod przyszłe zmiany i funkcje, które mogą obejmować porady dotyczące mody i urody lub tworzenie strojów. Dzięki asystentowi mody Zalando ma na celu stworzenie zaufanego towarzysza dla swoich klientów, obejmuje to pełną ochronę prywatności i funkcje oparte na sztucznej inteligencji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Zalando