ProtonMail ze swoimi usługami pod jedną marką „Proton”

ProtonMail ujednolica szyfrowaną pocztę, kalendarz, VPN i usługi pamięci masowej pod nową, skróconą marką o nazwie „Proton”.

Nowe logo Proton i ikony usług

Szwajcarski dostawca szyfrowanej poczty e-mail ProtonMail ogłosił dziś restrukturyzację swoich usług zapewniających prywatność, pod nową, ujednoliconą marką: Proton. Nowy, zaktualizowany Proton oferuje jedno konto, wiele usług i jeden domyślny ekosystem prywatności. Ewolucja w zunifikowany Proton odzwierciedla rozwój firmy od dostawcy szyfrowanych wiadomości e-mail typu end-to-end do całego ekosystemu prywatności, co pozwala mu dostarczać jeszcze więcej korzyści społeczności Proton.

Zobacz też: Instagram z nowym fontem „Instagram Sans” i gradientem

Wcześniej użytkownicy mogli subskrybować tylko każdą usługę oferowaną przez firmę indywidualnie. W przyszłości nowy Proton zaoferuje jedno konto, aby użytkownicy mogli uzyskać dostęp do wszystkich usług oferowanych w domyślnym ekosystemie firmy, w tym Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar i Proton Drive, z których wszystkie są dostępne pod adresem proton.me.

Wszystkie usługi Proton w wersji podstawowej pozostają dostępne jako bezpłatna usługa, z bardziej zaawansowanymi funkcjami i większą ilością pamięci dostępnej w ramach płatnych planów. Bezpłatna usługa Proton obejmuje do 1 GB pamięci i jeden adres e-mail Proton, a także dostęp do zaszyfrowanego kalendarza Proton i usług VPN.

Tymczasem plan Proton Unlimited kosztuje 9,99 euro (10,65 USD) przez 12 miesięcy, z oszczędnościami do 33% dla tych, którzy wybiorą plan 24-miesięczny. Dla tych, którzy szukają tylko zaszyfrowanej poczty e-mail lub VPN, dostępne są indywidualne plany.

W ramach rebrandingu obecni posiadacze kont otrzymają bez dodatkowych kosztów większą ilość miejsca na dane i nowe funkcje, w tym dodatkowe adresy e-mail, połączenia VPN i nie tylko.

Aby podkreślić zmiany, Proton wprowadza również wizualny przegląd usług internetowych firmy, z nowymi logotypami, kolorami i zaktualizowanym, zmodernizowanym wyglądem nowych aplikacji komputerowych i mobilnych.

Nowy wygląd usług Proton

ProtonMail rozpoczął działalność jako usługa crowdfundingowa w maju 2014 roku i uruchomiono ją w marcu 2016 roku, kierowany przez grupę naukowców z CERN i MIT, którzy mieli na celu dostarczenie łatwej w użyciu, szyfrowanej usługi poczty e-mail typu end-to-end z ogólnodostępnym kodem open source. Możesz dowiedzieć się więcej o historii Proton, planach usługowych oraz polityce prywatności i bezpieczeństwa na nowej stronie internetowej firmy.

Aplikację „Proton Mail Szyfrowana poczta” pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store (iOS) i Google Play (Android):

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton | MacRumors