ProtonMail na Androida i iOS-a

Usługa szyfrowanych e-mailii ProtonMail wydała oficjalną aplikację mobilną na urządzenia z systemami iOS i Android.

Aplikacja mobilna ProtonMail na Androida i IOS-a

ProtonMail ogłosiło na swoim blogu, że udostępniło oficjalną aplikację mobilną na urządzenia z systemami Android i iOS. Usługa poczty elektronicznej ProtonMail umożliwia bezproblemową wysyłkę szyfrowanych wiadomości e-mail (PGP, z ang. Pretty Good Privacy – narzędzie do szyfrowanie poczty e-mail),  dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących bezpiecznego wysyłania prywatnych wiadomości bez obaw, że ktoś niepowołany podejrzy korespondencję.

Obecnie wiele osób dmucha na zimne i korzysta z różnego rodzaju komunikatorów takich jak Wire czy Signal umożliwiających wysyłanie zaszyfrowanych krótkich wiadomości, ProtonMail z kolei jest doskonałym sposobem na wysyłanie zaszyfrowanych e-mail.

Usługa jest doskonałym sposobem na zabezpieczenie wiadomości przed wścibskimi w sieci. Szyfrowanie PGP funkcjonuje już od dłuższego czasu, ale ProtonMail jest jedną z tych projektów, który integruje ją bezproblemowo. Usługa została stworzona w 2013 r. i do teraz była dostępna wyłącznie jako aplikacja webowa przez przeglądarkę internetową.


Na poniższej grafice możesz prześledzić, jak poczta w tej usłudze jest zabezpieczana. Użytkownicy mają zapewnioną pełną prywatność wysyłanych wiadomości, które są szyfrowane przez open source’owe usługi kryptograficzne(AES, RSA i OpenPGP). Proton posiada pełne szyfrowanie własnych serwerów, zamiast opierać się na chmurze. Firma traktuje tym samy poważnie bezpieczeństwo i prywatność swoich użytkowników.

Szyfrowanie wiadomości e-mail w usłudze ProtonMail

Szyfrowanie wiadomości e-mail w usłudze ProtonMail

Inną ważną cechą, która wyróżnia ProtonMaila jest możliwość utworzenia wiadomości, która zostanie zniszczona po określonym czasie – tzw. wiadomości z data ważności. Można porównać tę funkcjonalność do wiadomości w Snapchacie.  Podczas wysyłania wiadomości, użytkownik może wybrać, kiedy e-mail  zostanie usunięty ze skrzynki odbiorczej adresata. Funkcja ta działa zarówno dla adresów e-mail w domenie Proton oraz innych zewnetrznych usługach pocztowych.

Aplikacja jest bardzo ascetyczna i przejrzysta, nie jest przeładowana niepotrzebnymi funkcjami i wszystko dostępne jest w menu hamburgerowym aplikacji.

Screen aplikacji mobilnej ProtonMail

Mobilny ProtonMail jest dostępny za darmo w na iPhone’a i iPada w sklepie App Store oraz na smartfony i tablety z Androidem w sklepie Google Play. Użytkownicy, którzy chcieliby założyć darmowe konto ProtonMail mogą to zrobić tutaj lub bezpośrednio przez aplikację. Darmowa wersja to 500 MB przestrzeni i 1 adres e-mail. Istnieje także limit wysyłanych wiadomości do 120 dziennie.

Pobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa World’s largest secure email service allows open signups for the first time since 2014 and releases mobile apps

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj