Nowa gra „Pikmin Bloom” od Niantic już za rogiem!

Gra mobilna „Pikmin Bloom” będzie dostępna na urządzeniach z systemami iOS i Androida w nadchodzących dniach – sprawdź, o co w niej chodzi?

Gra mobilna „Pikmin Bloom” od Niantic

Kolejna gra od twórców Pokémon Go, firmy Niantic, ma dziś globalną premierę. Deweloper twierdzi, że Pikmin Bloom – która jest uważania za wspólny projekt z Nintendo – będzie dostępna w sklepach z aplikacjami App Store i Google Play w nadchodzących dniach. Udostępnianie gry rozpoczęło się w Australii i Singapurze, a następnie stopniowo trafi do kolejnych krajów na całym świecie.

Nowy tytuł Pikmin Bloom został po raz pierwszy ogłoszony w marcu tego roku w ramach nowej współpracy między Niantic i Nintendo. Podobnie jak Pokémon Go, gra została zaprojektowana tak, aby ludzie mogli chodzić na zewnątrz i spacerować. W Pikmin Bloom gracze mogą zbierać tytułowe stworzenia roślinne i sadzić nasiona.

Gracze będą musieli przejść pewną odległość, podobnie jak podczas wylęgania jajka w Pokémon Go, aby roślinki mogły wyrosnąć. Będzie można karmić swoje pikminki, aby rozkwitły, a następnie zbierać płatki, które pozwalają stworzyć coś na kształt przyczepy z kwiatów, którą inni gracze będą mogli zobaczyć, podczas ruchu. Wśród innych elementów zbieżnych do Nintendo, jest awatar Mii wykorzystywany w grze.

Jedną z ciekawszych funkcji w Pikmin Bloom jest rodzaj dziennika. Gra zapisuje informacje o tym, ile przeszliśmy, ile mamy zebranych pikminów i odwiedzonych miejsc, a następnie wyświetla krótki film na koniec dnia. Można nawet dodawać notatki i zdjęcia, aby uczynić filmik bardziej osobistym. Jest też oczywiście tryb AR (rozszerzonej rzeczywistości), dzięki któremu można zobaczyć urocze małe stworzonka pełzające po prawdziwym świecie.

Podczas gdy Pokémon Go był i pozostaje wielkim hitem, Niantic walczyło o powtórzenie tego sukcesu za pomocą innych tytułów. Harry Potter: Wizards Unite nie cieszy się taka popularnością, a gra Catan: World Explorers tak naprawd® nigdy nie wystartowała.

Nie tylko Niantic stara się powtórzyć ten sukces — Microsoft zamknął również swoją grę Minecraft w prawdziwym świecie na początku tego roku.

Oznacza to, że Pikmin Bloom będzie kolejną próbą i wielkim testem na ciągłą żywotność gier AR w świecie rzeczywistym. Niantic sprawdzi, czy gracze na całym świecie polubią roślinne stworzonka? Już niedługo wszyscy powinni mieć możliwość sprawdzenia tego tytułu. O dostępności gry w POlsce na pewno Was poinformuję!

źródło: Niantic | The Verge