„Osadnicy z Catanu” w AR od twórców Pokémon GO już wkrótce!

Niantic, studio stojące za Pokemon GO, właśnie ogłosiło nowy projekt we współpracy z Punchdrunk – „Catan – World Explorers”.

Gra mobilna AR „Catan - World Explorers”

Podobnie jak w Ingress i Pokémon GO, Catan – World Explorers to gra w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Gra korzysta także z platformy Real World firmy Niantic. Celem projektu jest przekształcenie całego świata w gigantyczny plac zabaw Catan. Niantic ujawnił dziś, że zainspirowana klasyczną grą planszową Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) gra mobilna Catan – World Explorers wkrótce wejdzie w fazę beta.

W Catan – World Explorers gracze będą zachęcani do odkrywania swojego otoczenia w celu zebrania różnych zasobów specyficznych dla gry planszowej, takich jak drewno, cegła, wełna, zboże i ruda. Będą także mogli wymieniać zasoby, których nie mogą znaleźć w swojej okolicy, aby użyć do wytworzenia tak zwanych „kart budynków”.

Gra będzie oferować tryb dla wielu graczy, który pozwoli im połączyć siły w celu zebrania większej ilości zasobów, rozszerzenia osad i wyścigu o punkty zwycięstwa. Podobnie jak w Pokemon GO, te punkty zwycięstwa przyczynią się do globalnego wyniku danej frakcji i osobistej gry lokalnej.

Ci, którzy chcą wiedzieć, kiedy gra wejdzie w wersję beta, mogą dokonać wstępnej rejestracji na oficjalnej stronie Catan – World Explorers. Będziemy również informować na bieżąco, jeśli wcześniej pojawią się nowe informacje o grze.

Zrzuty ekranu z gry „Catan - World Explorers”

źródło: Niantic