Pokémon GO świętuje 5. rocznicę specjalnymi wydarzeniami w aplikacji

W „Pokémon GO” rozpoczyna się 9-dniowe wydarzenie z okazji 5. rocznicy gry, w tym ekskluzywny Pokemon, nowe zadania badawcze i nowa mechanika nieba w czasie rzeczywistym.

5-lecie gry Pokémon GO

Gra mobilna Pokémon GO zadebiutowała 6 lipca 2016 roku i szybko stała się jedną z najpopularniejszych gier mobilnych do tej pory. W Polce można było zainstalować grę 16 lipca 2016 roku, czyli 10 dni od globalnej premiery. Pięć lat później Niantic i The Pokemon Company szykują się do rozpoczęcia dziewięciodniowego wydarzenia, aby uczcić tę okazję. Wydarzenie rozpocznie się 6 lipca 2021 roku o godzinie 10:00 czasu lokalnego i potrwa do 15 lipca 2021 roku do godziny 20:00 czasu lokalnego. W tym czasie trenerzy będą mogli złapać wyjątkowego Flying Pikachu z balonem w kształcie piątki. Częściej pojawią się również Darumaka, ze zwiększoną szansą na znalezienie błyszczącej Darumaki na wolności.

Podobnie jak inne wydarzenia, będą również specyficzne dla wydarzenia zadania badawcze, które doprowadzą do startowego Pokemona z różnych generacji, takich jak: Bulbasaur, Cyndaquil, Mudkip, Tepig, Chespin i Froakie.

Gra otrzyma również nowy element interfejsu — działającą w czasie rzeczywistym mechanikę nieba, która będzie próbować naśladować oświetlenie geograficznej lokalizacji gracza w grze. Niantic planuje również dodać nowe funkcje do Pokedex w grze, aby uczynić go bardziej wytrzymałym.

Zespół Pokémon GO zwraca również uwagę, że trenerzy otrzymają specjalne rocznicowe zadania, które obejmują bonusowy gwiezdny pył i nagrody za doświadczenie. Nowe naklejki prezentów na piątą rocznicę pojawią się, gdy trenerzy zakręcą PokeStopy i otworzą prezenty.

Oprócz wydarzenia z okazji piątej rocznicy Pokémon GO, event Pokémon GO Fest 2021 odbędzie się 17 i 18 lipca 2021 roku. W tym roku Pokémon GO Fest będzie całkowicie cyfrowy, a za 5 USD gracze będą mogli kupić bilet, który pozwoli im na pełny dostęp do wszystkich ofert imprezy.

Gracze, którzy nie chcą wydawać 5 dolców, nadal mogą wykonywać bezpłatne zadania związane z wydarzeniem.

źródło: Pokémon Live