Gra mobilna „Harry Potter: Wizards Unite” dostępna w Polsce

Nowa gra mobilna „Harry Potter: Wizards Unite” oparta na mechanice Pokemon Go i przygodach Harrego Pottera dostępna jest już w polskiej wersji językowej.

Harry Potter: Wizards Unite od Ninatic w polskiej wersji językowej

Harry Potter: Wizards Unite, czyli rozszerzona wersja Pokémon GO, ale z różdżkami i gigantycznymi pająkami zamiast pokéballi i Pikachu, oficjalnie wystartowała 21 czerwca tylko w USA, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii.

Niantic wczoraj udostępnił grę w 25 innych krajach, a dzisiaj aplikacja pojawiła się także w polskich sklepach App Store i Google Play. Stopniowe udostępnianie gry związane jest z zabezpieczeniem się przed ewentualną utrata stabilności serwerów.

Niantic użył podobnej strategii podczas rolloutu Pokémon GO w 2016 roku – choć nie obeszło się wówczas także przed drobnymi problemami z serwerami. Wirusowa popularność gry sprawiła, że architektura sieci nie wytrzymała i chwilowe problemy z dostępnością były odczuwalne przez kilka pierwszych tygodni.

Nauczeni doświadczeniem, twórcy gry zabezpieczyli się z pewnością przed premierą nowego tytułu Harry Potter: Wizards Unite  zapewniając szybsza dostępność w kolejnych regionach.

Polska wersja gry Harry Potter: Wizards Unite
Polska wersja gry (polskie tłumaczenie): Harry Potter: Wizards Unite

Obejrzyj oficjalne wideo promujące tę grę:

Trzy dni po premierze gra jest dostępna do pobrania w większości krajów w tym w Polsce. Ze względu na wątki fabularne w grze i sporo dialogów, twórcy zdecydowali się na pełne polskojęzyczne wydanie gry! Link do aplikacji znajdziesz poniżej, klikając na przycisk do sklepu App Store (iOS/iPhone)lub Google Play (Android):

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play