„Pikmin” to kolejna gra AR od twórców „Pokémon Go”

Niantic i Nintendo ogłosiły nowe partnerstwo!

Firma Niantic, twórca przeboju Pokémon Go, ogłosiła nowe partnerstwo z Nintendo. Pierwszą nową grą powstałą w ramach współpracy będzie mobilna gra w rzeczywistości rozszerzonej (AR), oparta na popularnej serii Pikmin firmy Nintendo, a jej premiera nastąpi jeszcze w tym roku. Szczegóły są obecnie bardzo ubogie, ale Niantic twierdzi, że „aplikacja będzie zawierała gry zachęcające do chodzenia i sprawiające, że chodzenie będzie przyjemniejsze”. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji o nowej grze, gdy będzie już dostępna, możesz zarejestrować się tutaj, aby otrzymywać aktualizacje. Nowa gra Pikmin AR będzie pierwszą grą opracowaną przez Niantic’s Tokyo Studio.

Technologia AR firmy Niantic umożliwiła nam doświadczanie świata tak, jakby Pikmin żył potajemnie wokół naspowiedział w oświadczeniu Shigeru Miyamoto z Nintendo. Opierając się na doswiadczeniu, aby chodzenie było przyjemnością, naszą misją jest zapewnienie ludziom nowych wrażeń, różniących się od tradycyjnych gier. Mamy nadzieję, że Pikmin stanie się obecny w Twoim życiu.

Seria Pikmin polega na odkrywaniu bardzo podobnej do Ziemi planety z paczkami uroczych stworzeń Pikmin, więc gra Pikmin wyprodukowana przez Niantic oparta na chodzeniu i odkrywaniu otaczającego świata ma wiele sensu. Najnowsza gra z serii Pikmin to Pikmin 3 Deluxe na Nintendo Switch – ulepszona wersja gry z 2013 roku, wydanej po raz pierwszy na Wii U.

Niantic nie powiedział, jakie inne gry będzie tworzyć z Nintendo, ale wygląda na to, że obie firmy zapewniły sobie jakąś długoterminową współpracę. „Jesteśmy zaszczyceni, że Nintendo wybrało Niantic na wydawcę aplikacji AR” – oświadcza Niantic. Więcej szczegółów na temat nadchodzących aplikacji zostanie ujawnionych „w nadchodzących miesiącach”.

Niantic jest najbardziej znany z Pokémon Go, niezwykle popularnej mobilnej gry AR wydanej w lipcu 2016 r. Gra jest nadal dość popularna, mimo że ma prawie pięć lat. Chociaż Niantic wprowadziło sporo zmian w grze, wielu graczy wciąż zbiera pokemony z powodu pandemii COVID-19. Te zmiany nie powstrzymały jednak Pokémon Go od generowania pieniędzy, ale – według firmy analitycznej Sensor Tower, rok 2020 był największym jak dotąd rokiem w grze, przekraczając 1 miliard dolarów przychodów w listopadzie.

źródło: Niantic | The Verge