Nowa gra AR „Minecraft Earth” na iOS-a i Androida w tym roku!

Microsoft zaprezentował nową grę mobilną wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość pt. „Minecraft Earth”, która pojawi się na urządzenia z systemami iOS i Androida jeszcze w tym roku.

Minecraft Earth AR game

Początkowo nowa gra mobilna Microsoftu zatytułowana Minecraft Earth będzie dostępna w wersji beta i będzie wykorzystywała rzeczywistość rozszerzoną, aby gracze mogli umieszczać przedmioty i postacie z Minecrafta w prawdziwym świecie. Gracze będą zachęcani do wejścia w ten świat w prawdziwym otoczeniu (podobnie jak w przypadku np. Pokemon GO), aby zbierać zasoby, które następnie będzie można wykorzystać do budowania różnych budowli.

Według Torfiego Olafssona, odpowiedzialnego z a ten tytuł, nowa gra jest adaptacją, a nie bezpośrednim przeniesieniem oryginalnego Minecrafta na urządzenia mobilne. Dzięki temu tytuł będzie mógł być autonomicznym a twórcy będą mieli większe pole do zmian w stosunku do oryginału. Dostępna będzie jednak zwykła tablica przedmiotów z Minecrafta, podobnie jak sama fizyka Minecrafta.

Do stworzenia gry Minecraft Earth wykorzystano dane OpensStreetMap, które zostały użyte do umieszczenia losowych tzw. „zadań” w realnym świecie. Według Microsoftu, będą one mogły zawierać takie rzeczy, jak misje lub interakcje z potworami.

Przeczytaj także: „Pora na przygodę!” w stylu Minecraft w Cartoon Network

Serwis The Verge miał okazję już sprawdzić jak działa gra, a pierwsze wrażenia sa całkiem niezłe, zwłaszcza jeśli gramy z innymi ludźmi:

Siedziałem około 10 minut, tworząc kompilację Minecrafta, w której widziałem klocki lecące na strukturę od kogoś obok mnie. Inni mogli także zobaczyć wszystko, co robiłem w czasie rzeczywistym, i mogliśmy budować razem blok po bloku. Gdybym chciał, mogłem też ukraść bloki mojego przyjaciela, aby stworzyć swój własny mega budynek. Wprowadza to interesującą dynamikę społeczną, ponieważ w przeciwieństwie do większości gier, będziesz fizycznie obok osoby, z którą „widzisz” się także w wirtualnym świecie.

Symulacja rozgrywki z „Minecraft Earth”

Zamknięta wersja beta pojawi się latem tego roku, a ostateczne wydanie pojawi się nieco później – nie podano jeszcze oficjalnej daty premiery.

Obejrzyj oficjalną zapowiedź wideo gry mobilnej „Minecraft Earth”:

źródła: RedmondPie via The Verge