iPhone 13 w porównaniu z iPhonem 12 w najnowszych przeciekach

Wyciekły rzekome zdjęcia przedstawiające wycięcie (tzw. notch) na przednim panelu iPhone’a 13, w porównaniu z ostatnim modelem iPhone’a 12.

Porównanie przedniego panelu iPhone'a 13 z mniejszym wycięciem z iPhone'em 12

Coraz więcej zdjęć i informacji wskazuje na to, że najnowsza seria iPhone’a 13 będzie miała rzeczywiście mniejsze wycięcie. Najnowsze zdjęcia po raz pierwszy pojawiły się na Weibo i potem zostały udostępnione na Twitterze przez DuanRui. Na obrazach widzimy przedni panel iPhone’a 13 porównany z iPhone’em 12, pokazujący jak bardzo zmniejszy się rozmiar notcha. Ze zdjęć jasno wynika, że ​​Apple przeniósł głośnik na samą krawędź szkła, aby zrobić miejsce na komponenty Face ID. Istnieją również cztery wycięcia w notchu iPhone’a 13 w porównaniu z trzema w iPhone’ach z serii 12. Mniejsze wycięcie prawdopodobnie nie wpłynie na funkcjonalność Face ID.

Wiele źródeł i doniesień wskazywało na to, że Apple zmniejsza rozmiar wycięcia w iPhone’ach z serii 13. Początkowo miało tak się zadziać jeszcze w przypadku serii iPhone’a 12 w 2020 roku, ale tak się nie stało.

Odkąd Apple po raz pierwszy zadebiutował iPhone’em X w 2017 roku z przerażającym wycięciem, właściciele iPhone’a głośno o tym mówią, jak negatywnie wpłynęło to na wygląd urządzenia. Chociaż producenci OEM z Androidem również początkowo stosowali wycięcia, ostatecznie przeszli na bardziej elegancki wyświetlacz z dziurką na kamerą do selfie. Jednak to samo nie jest możliwe na iPhonie, ponieważ Face ID opiera się na wielu innych komponentach do działania, których nie można przenieść pod wyświetlacz.

Apple pracuje nad ulepszoną technologią Face ID, a technologia ta może zadebiutować już niedługo w iPhone’ach – jesli nie w tym roku to w kolejnych latach.

Mniejsze wycięcie i większe wybrzuszenie aparatu będą jednymi z głównych zmian konstrukcyjnych w serii iPhone 13 w tym roku. Oczekuje się, że wszystkie inne główne zmiany nastąpią wewnętrz urządzenia. Ulepszony zostanie procesor na szybszy i bardziej wydajny układ A15, szybszy modem 5G i nie tylko.

źródło: iPhone Hacks