Czytniki Kindle wyświetlają okładki książek na ekranie blokady

Niektóre modele najnowszych czytników e-booków Kindle bez reklam wyświetlają od teraz okładki aktualnie czytanych książek na ekranie wygaszacza.

Okładka e-booka jako wygaszacz na czytniku Kindle

Najnowsza funkcja, którą Kindle powinien dodać już od czasu premiery, pozwala ustawić okładkę książki, którą obecnie czytasz, jako tapetę na ekranie blokady. Firma jest w trakcie udostępniania tej funkcji właścicielom Kindle na całym świecie i twierdzi, że w ten sposób mogą być wyświetlane okładki większości książek, magazynów, komiksów i mangi.

Jeśli masz czytnik Kindle bez reklam: Kindle (od 8. gen.) , Paperwhite (od 7. gen.), Oasis (od 8. gen.) oraz Voyage 7. generacji, to prawdopodobnie już wkrótce wygaszacz z okładką książki powinien trafić na Twoje urządzenie. Jeśli nie masz pewności, czy Twój Kindle jest kompatybilny, Amazon udostępnił przydatną listę zgodnych modeli Kindle’a na swojej stronie internetowej.

Tak czy inaczej, nową opcję znajdziesz w menu ustawień Kindle’a, pod przełącznikiem ➀ Show Cover (Pokaż okładkę) włączającym tę funkcję. Zwrócimy również uwagę, że możesz zapłacić 20 USD, aby usunąć reklamy blokady ekranu ze swojego urządzenia.

Oczywiście to, czy chcesz włączyć tę funkcję, będzie zależeć od tego, co w danej chwili czytasz. Jeśli chcesz pokazać światu swoją miłość do ulubionego autora, to możesz ustawić ulubioną okładkę na ekranie czytnika. Ale niektórzy ludzie z pewnością będą woleli ukryć fakt, że czytają powieść taką jak Pięćdziesiąt twarzy Greya (sic!).

źródło: Amazon | Engadget