Grafika LEGO inspirowana zdjęciami z Teleskopu Hubble’a NASA

Grupa LEGO zaprezentowała piękne, zbudowane z klocków, rekonstrukcje trzech kultowych zdjęć wykonanych przez kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA.

Grafika jest częścią firmowej kampanii kosmicznej Go Beyond (Podróż w nieznane) mającej na celu promowanie zestaw NASA Space Shuttle Discovery (#10283), opartego na misji STS-31, która po raz pierwszy wystrzeliła Kosmiczny Teleskop Hubble’a w kosmos w 1990 roku.

Od tego czasu teleskop uchwycił ponad milion niesamowitych i inspirujących zdjęć przestrzeni kosmicznej, w tym kilka „Filarów Stworzenia” Mgławicy Orzeł – gromady otwartej w gwiazdozbiorze Węża. Te strzeliste, kręte iglice były inspiracją dla grafiki promocyjnej Grupy LEGO, która odchodzi od własnego motywu LEGO Art, dzięki trójwymiarowym obrazkom.

Każda z trzech płaskorzeźb ma wymiary 20 × 20 cali (50,8 x 50,8 cm)i zostanie zainstalowana w 168 różnych sklepach LEGO na całym świecie – w tym we wszystkich 18 sklepach w Anglii, Szkocji i Walii. Będziesz mógł je osobiście obejrzeć na żywo od 18 kwietnia 2021 roku lub po ponownym otwarciu sklepów w Glasgow i Edynburgu 26 kwietnia.

Jest tak wiele spektakularnych zdjęć, które Kosmiczny Teleskop Hubble’a był w stanie uchwycić w przestrzeni w ciągu ostatnich lat – powiedziała była astronautka dr. Kathy Sullivan, która była aktywnie zaangażowana w wystrzelenie Space Shuttle Discovery NASA.

Wśród najciekawszych zdjęć teleskopu to właśnie Ultragłębokie Pole Hubble’a (ang. Hubble Ultra Deep Field, w skrócie HUDF), które przedstawia mały skrawek nieba i nieskończone galaktyki; Echo światła, które rejestruje pogłos światła w przestrzeni spowodowany wybuchem gwiazdy i Pillars of Creation, ponieważ patrzy na region, w którym rodzą się gwiazdy.

Zdjęcia z teleskopu Hubble'a na obrazkach 3D z klocków LEGO
Zdjęcia z teleskopu Hubble’a na obrazkach 3D z klocków LEGO

Jeśli chcesz połączyć te niezwykłe obrazy zbudowane z klocków za pomocą własnej kolekcji części LEGO, możesz pobrać instrukcje do nich ze strony kampanii.