iPhone 13 podobno ma być mieć mniejsze wycięcie

Mówi się, że tegoroczny „iPhone 13” ma mieć umieszczony cieńszy moduł TrueDepth z mniejszym notchem i wpuszczany tylny aparat.

Koncepcja wycięcia w nowym iPhonie 12 Pro 5G z 2020 roku

Powołując się na źródła z chińskiego łańcucha dostaw Apple’a, Mac Otakara donosi, że „iPhone 13” będzie zawierał małe, ale ważne zmiany w projekcie, aby umożliwić odchudzanie układu TrueDepth. Nowy model iPhone’a 13 firmy Apple, którego premiera ma się odbyć jesienią tego roku, może mieć mniejsze wycięcie (tzw. notch) na mechanizm TrueDepth. Kolejne doniesienia mówią także o nieco grubszej obudowie, co może być związane z poprawkami w układzie kamer wystających na tylnej obudowie.

Oczekuje się także, że głośnik urządzenia zostanie przesunięty w kierunku krawędzi wyświetlacza w pobliżu obudowy. Chociaż nie jest to szczegółowo opisane, taki projekt mógłby sprawić, że głośnik zostałby umieszczony ramce iPhone’a.

Obecne modele iPhone’a z funkcją Face ID posiadają głośnik między ważnymi – i fizycznie dużymi – komponentami: projektorem punktowym systemu, kamerą skierowaną do przodu po prawej stronie, oświetlaczem podczerwieni i kamerą na podczerwień po lewej stronie. Apple zminiaturyzowało niektóre komponenty TrueDepth w iPhonie 12, ale proces ten nie przeniósł się na zmniejszenie obszaru „wycięcia”, mimo plotek w zeszłym roku.

Podobne plotki krążyły w kwietniu 2019 roku, kiedy rzekomo wyciekły schematy ilustrujące plany umieszczenia odbiornika w obszarze ramki nad TrueDepth. Początkowo przewidywano, że zmiany te pojawią się w iPhonie 12, ale układ TrueDepth obecnej generacji jest w dużej mierze identyczna z poprzednimi modelami.

W tegorocznych raportach zauważono również, że tylna kamera w iPhone’ie 13 będzie o 0,9 mm grubsza we wszystkich modelach nowej generacji. Według źródeł, zamiast „wypukłości” aparatu z wystającymi soczewkami, nowy projekt będzie zawierał zintegrowaną jednostkę z każdym modułem kamery zamontowanym „podtynkowo” i potencjalnie pokrytym płytą szafirowego szkła.

Co więcej, aparaty w „iPhonie 13 Pro” i „iPhonie 13 Pro Max” mają mieć identyczny rozmiar, co sugeruje, że niższy model może uzyskać optyczną stabilizację obrazu z przesunięciem czujnika. Apple rozszerzyło wypukłość aparatu na iPhonie 12 Pro Max, aby pomieścić o 47% większy czujnik szerokokątny.

Wreszcie, oczekuje się, że „iPhone 13” przejmie projekt inspirowany iPhonem 4, który zadebiutował w zeszłorocznym telefonie, chociaż grubość obudowy ma wzrosnąć o 0,26 mm.

źródło: Apple Insider