iPhone 12 Pro 5G może mieć mniejszego notcha?

Oto jak może wyglądać wycięcie iPhone’a 12 Pro 5G, który ukaże się w tym roku – oczywiście jest to koncepcja a nie oficjalny projekt!

Koncepcja wycięcia w nowym iPhonie 12 Pro 5G z 2020 roku

Opublikowany projekt układu Face ID przez Jona Prossera i użytkownika Twittera @choco_bit przedstawia rzekomo projekt iPhone’a 12 Pro 5G z 2020 roku. Na szkicach widzimy zmniejszone wycięcie (tzw. notcha), pod którym ukrywa się mikrofon, aparat i układ rozpoznawania twarzy Face ID. Jak zwykle nie sa to oficjalne projekty i nie ma pewności, że takie rozwiązanie związane ze zmniejszeniem znienawidzonego wycięcia w ogóle się pojawi, dlatego należy tę informację traktować z lekką rezerwą.

Różnice w wielkości „nowego” wycięcia w stosunku do obecnego nie są znaczące, jak byśmy chcieli, ale ta zmiana jest nadal mile widziana i zauważalna. Apple może zastosować jednak ten sam poziom wycięcia, który wprowadzono wraz z iPhone’em X w 2017 roku, jednak od tego czasu fani smartfona domagają się zmniejszenia jego rozmiaru.

Aby osiągnąć mniejszy rozmiar notcha i zyskać więcej miejsca na czujniki Face ID, Apple może przesunąć głośnik słuchawki bliżej krawędzi ramki. Może także zitegrować mikrofon z osłona głośnika.

Pomimo wszystkich tych plotek i pojawiających się przecieków, ciężko wyrokować, czy Apple zmniejszy rozmiary komponentów Face ID. Czy to oznacza, że ​​nie będzie żadnych ulepszeń w wyglądzie? Mogą pojawić się zmiany związane z układem aparatów, które obecnie są okropne. Zmniejszenie wycięcia może okazać się niezbędnym krokiem, aby dodać skaner LiDAR z tyłu iPhone’a 12 Pro.

Dodanie dodatkowych czujników z tyłu telefonu zwykle nie powoduje żadnych poważnych problemów, ale najnowsza implementacja Apple’a może spowodować przesunięcie ultraszerokokątnej kamery do prawego górnego rogu modułu. To z kolei spowodowałoby nakładanie się czujników Face ID obecnej generacji, stąd zmiany.

Co ciekawe, nowy projekt wycięcia wygląda bardzo podobnie do testowanego na początku 2019 roku jednego z kilku prototypów iPhone’a 11 Pro. Oznacza to, że Apple mogło już na tym etapie pracować nad wymaganą technologią od ponad roku.

projekt działania widgetów w systemie iOS 14 (iPhone 12 Pro)

Widgety w iOS 14

Ci sami użytkownicy udostępnili także inny szkic pokazujący rzekome plany Apple’a dotyczące wdrożenia widgetów w kolejnej wersji systemu operacyjnego iOS 14. Podobno można je będzie swobodnie przenosić na ekranie głównym jak aplikacje i przypuszczalnie korzystać z całkiem nowych funkcji.

Ci sami użytkownicy udostępnili także inny szkic pokazujący rzekome plany Apple’a dotyczące wdrożenia widgetów w kolejnej wersji systemu operacyjnego iOS 14. Podobno można je będzie swobodnie przenosić na ekranie głównym jak aplikacje i przypuszczalnie korzystać z całkiem nowych funkcji.

Oczywiście to, co Apple zaplanowało dla ostatecznej wersji swojego najnowszego iPhone’a i systemu iOS 14 dowiemy się oficjalne na początku czerwca i jesienią, ale w tych projektach może być coś co jednak się pojawi. Widżety dostępne są na Androida od lat, więc Apple będzie musiało wymyślić coś niezwykle przydatnego, aby naprawdę zaimponować użytkownikom smartfonów i przyciągnąć ich do iPhone’a.

[źródło: iPhoneHacks]