Jak włączyć nowe reakcje „Super” na Messengerze i „Trzymaj się” na Facebooku?

Facebook udostępnił nowe reakcje wyrażające wsparcie w związku z pandemią COVID-19 – oto jak je można włączyć i używać?

Nowe reakcje „Super” i „Trzymaj się” na Messenegrze i Facebooku.

Niektórzy użytkownicy Facebooka i komunikatora mobilnego Messenger już zauważyli, że w aplikacjach pojawiły się nowe reakcje, które mają nam pomóc lepiej wyrażać troskę i solidarność ze znajomymi w czasach panującej pandemii koronawirusa (COVID-19). Nowa reakcja na Facebooku, którą można zamieszczać pod wpisami nazywa się Trzymaj się i przedstawia żółtą emotkę trzymającą z czułością czerwone serduszko. Na Messengerze zmodyfikowano istniejącą reakcję Super na różowo-fioletowe serce, którego animacja symuluje bicie serca.

O ile ta pierwsza reakcja pojawia się automatycznie w najnowszej wersji aplikacji mobilnej Facebooka oraz w wersji przeglądarkowej serwisu społecznościowego, to tę drugą (Super) musisz zmienić ręcznie, włączając w Messengerze.

Facebook wprowadził nowe reakcje w 2015 roku, które obok kultowego „lajka” (kciuka uniesionego do góry) ?, pozwalają użytkownikom na wyrażanie innych emocji i reakcji na publikowane w serwisie wpisy.

⚠️ Jeżeli nie widzisz reakcji Trzymaj się w aplikacji mobilnej , sprawdź czy posiadasz zainstalowaną najnowszą wersje aplikacji – jeżeli nie, pobierz aktualizację ze sklepu App Store lub Google Play.

Reakcja Trzymaj się nie zastępuje, żadnej z istniejących już sześciu reakcji – jest to dodatkowy siódmy symbol, który automatycznie został dodany jako nowa reakcja (trzecia w kolejności od lewej) obok:  

Dodatkowa reakcja „Trzymaj się”
  • Lubię to! (niebieski kciuk uniesiony do góry)
  • Super (czerwone serce)
  • Trzymaj się (buźka przytulająca serduszko)
  • Ha ha (śmiejąca się buźka)
  • Wow (zdziwiona buźka)
  • Przykro mi (smutna buźka)
  • Wrrr (rozzłoszczona buźka)

Być moze już wcześniej zauważyłeś poniższy komunikat w serwisie Facebook, który informuje o wprowadzeniu nowej reakcji Trzymaj się:

Przeżywamy to razem, nawet gdy jesteśmy daleko od siebie
Dodaliśmy nową reakcję, aby umożliwić okazywanie dodatkowego wsparcia w sytuacji, gdy wiele osób jest od siebie rozdzielonych. Mamy nadzieję, że pomoże to Tobie, Twojej rodzinie i znajomym poczuć się nieco bliżej siebie.
— Zespół Facebooka

Komunikat informujący o wprowadzeniu reakcji „Trzymaj się” na Facebooku

Jak włączyć pulsującą reakcję Super (fioletowe serce) w Messengerze?

Z kolei pulsujące fioletowo-różowe serce Super ? w aplikacji Messenger zastępuje istniejące czerwone ❤️, ale trzeba wymusić jego aktywację. Aby to zrobić wystarczy dłużej przytrzymać tę reakcję palcem aż pojawi się poniższy komunikat:

Zmień reakcję Super
Zmodyfikowaliśmy reakcję Super, aby dać CI możliwość wyrażenia solidarności ze znajomymi, z którymi nie możesz się spotkać. Aby przejść do oryginalnej wersji reakcji, naciśnij i przytrzymaj ikonę serduszka.
Użyj nowej ikony serduszka

Użyj nowej ikony serduszka (Super) w Messengerze

Facebook dodawał już w przeszłości okolicznościowe reakcje – na przykład w 2017 roku z okazji tygodnia dumy (Pride) umieścił specjalną reakcję przedstawiającą tęczową flagę ?️‍?, która była wyrazem wsparcia dla środowisk LGBT. Mogliśmy także dodawać okolicznościowego kwiatka z okazji Dnia Matki.

Sprawdź, czy już masz nowe reakcje!? Jeżeli jeszcze nie, to wkrótce powinny trafić także do Ciebie!

źródło: Facebook, Messenger