Aplikacje Facebooka docierają do 3 mld ludzi każdego miesiąca

Już niedługo ponad połowa populacji na naszej planecie będzie korzystać chociaż z jednej dowolnej aplikacji należącej do Facebooka.

3 mld ludzi  na świecie korzysta z dowolnej aplikacji mobilnej/usługi należącej do Facebooka.

Facebook ogłosił w minioną środę swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2020 roku, w dużej mierze odrzucając obawy związane z ad-centrycznym modelem biznesowym w obliczu kryzysu COVID-19. W rzeczywistości przychody z reklam wzrosły o 17 proc. rok do roku, częściowo dlatego, że skutki pandemii stały się widoczne dopiero pod koniec kwartału.

W ciągu ostatnich trzech tygodni pierwszego kwartału 2020 r. Facebook odnotował znaczny spadek popytu na reklamy, a także związany z tym spadek cen naszych reklam – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym. Zauważono także oznaki stabilności odzwierciedlone w pierwszych trzech tygodniach kwietnia, podczas gdy krzywa sprzedaży reklam jest znacznie spłaszczona w porównaniu z rokiem poprzednim.

Jeśli chodzi o wzrost liczby użytkowników i zaangażowanie, Facebook miał również pozytywne wiadomości, informując o „zwiększonym zaangażowaniu, ponieważ ludzie na całym świecie schronili się w swoich domach i korzystali z produktów należących do Facebooka, aby komunikować się ze znajomymi i różnymi firmami oraz organizacjami.

W całej rodzinie aplikacji firma ma obecnie w sumie 3 miliardy „aktywnych użytkowników miesięcznie”, które określa się jako „zarejestrowany i zalogowany użytkownik Facebooka, Instagrama, Messenger i/lub WhatsAppa, który odwiedził przynajmniej jedną z tych usług za pośrednictwem aplikacji na urządzeniu mobilnym lub za pośrednictwem przeglądarki internetowej w ciągu ostatnich 30 dni od daty pomiaru.

Chociaż Facebook nie udostępnia publicznie nowych danych dotyczących liczby użytkowników Messengera lub Instagrama (odpowiednio od 2017 i 2018 roku). A szkoda, ponieważ wydaje się, że szczególnie ta ostatnia usługa społecznościowa dobrze się rozwijała w ostatnich latach.

Powyższy wykres tabela pokazuje najnowsze dostępne informacje o tym, ile osób korzysta z każdego z serwisów i społecznościowych i/lub mobilnych komunikatorów Facebooka/ Platforma Facebooka wciąż pozostaje niekwestionowanym numerem jeden pod względem liczby aktywnych użytkowników miesięcznie.

źródło: Statista