Obok „Lubię to” na Facebooku pojawi się 6 emotikon

Oto co miał na myśli Zuckerberg mówiąc, że obok popularnego lajka pojawi się przycisk „nie lubię” – 6 nowych empatycznych emotikon odzwierciedlających naszą reakcję.

6 reakcji zamiast przycisku nie lubię na Facebooku

Facebook testuje nową funkcję, zwaną „Reakcje” (z ang. Reactions), które pozwalają wyrazić swoje emocje. Obok przycisku Lubię to pojawi się sześć emotikon: Love (Kocham/Miłość), Haha, Yay, Wow, Sad (Smutny), Angry (Zły).

W zeszłym miesiącu, Mark Zuckerberg powiedział, że Facebook pracuje nad przyciskiem „Nie lubię”. Teraz wiemy, co miał na myśli założyciel Facebooka.

Reakcje na Facebooku (6 emotikon obok like'a)

Funkcja może mieć sens. Kiedy masz do czynienia z postem na Facebooku, możesz go skomentować, polubić, albo zignorować. Dodatkowe „reakcje” mogą mieć wpływ na większa interakcję. Nie od dzis wiadomo, że forma komunikacji dąży do ikonografii – to dobry ukłon w stronę najmłodszych użytkowników, którzy od Facebooka wolą np. Snapchata…

Reakcje emoji nie są jednak chyba idealnym rozwiązaniem. Może nie jestem grupą docelową tego rozwiązania, ale na pewno znajdzie ono swoich zwolenników i osób, które wymyślą ciekawe zastosowanie emotek w komunikacji w tym serwisie społecznościowym.

Facebook będzie testował tę funkcję na użytkownikach w Hiszpanii i Irlandii – będzie ona dostępna dla wszystkich zarówno w aplikacji mobilnejj Facebooka jak i w przeglądarkowej wersji serwisu.

Aktualizacja 24.02.2016 – nowe ikony zostały udostępnione dla wszystkich użytkowników Facebooka, także w Polsce. Jeżeli nie widzisz ikon w aplikacji mobilnej na smartfonie wystarczy usunąć aplikację i zainstalować ją ponownie.

źródło: Facebook, TechCrunch – With Reactions, Facebook Supercharges The Like Button With 6 Empathetic Emoji