Jak dodać tęczową flagę ?️‍? w reakcjach na Facebooku?

Jeśli chcesz podzielić się miłością podczas „Miesiąca Dumy” (Pride Month), możesz użyć tęczowej flagi (symbol LGBTQ) w reakcjach na Facebooku.

Jak włączyć tęczową flagę w reakcjach na Facebooku? (Miesiąc Dumy (Pride Month) LGBTQ

Wszyscy, którzy świętują Miesiąc Dumy (z ang. Pride Month) i maja konto na Facebooku, mogą okazać solidarność z osobami LGBTQ i wykorzystać tęczową flagę ?️‍? w reakcjach. Symbol podobnie jak kwiatek na Dzień Matki pojawi się wśród reakcji, jeżeli widzisz większość poprawek na fejsie, na przykład tymczasowe bannery profilowe etc. Można też spróbować wymusić dodanie takiej reakcji,zarówno w polubieniu postów oraz komentarzy.

Flaga nie zastąpi żadnego z istniejących symboli, zostanie dodana jako zupełnie nowy symbol Duma, dostępny wśród: Lubię to!, Super, Ha ha, Wow, Przykro mi, oraz Wrrr.

Wprowadzenie nowej reakcji na facebooku, związane jest z obchodami Miesiąca Dumy, upamiętniającego wydarzenia z czerwca 1969 r., które miały miejsce w gejowskim klubie Stonewall w Nowym Jorku. Wybuchły wówczas zamieszki, w wyniku których powstał emancypacyjny ruch LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender). Aby upamiętnić te wydarzenia, każdego roku o tej porze w wielu miastach na świecie odbywają się festiwale oraz tęczowe parady (Love Parade).

Włącz tęczową flagę, aby w reakcjach na Facebooku

Aby w reakcjach na Facebooku pojawiła się nowa reakcja o nazwie Duma (Pride) z takim symbolem ?️‍?, podobnie jak w przypadku innych niestandardowych reakcji, należy wybrać i polubić konkretną stronę. W tym przypadku należy polubić stronę LGBTQ@Facebook, dzięki czemu reakcja Pride pojawi się w Twoich opcjach.

Jeśli podoba Ci się ta strona i nigdy wcześniej jej nie zalajkowałeś, to zrób to teraz, poczekaj kilka minut, a wkrótce tęczowa flaga pojawi się zarówno w aplikacji mobilnej Facebooka jak w wersji internetowej. U mnie flaga jeszcze się nie pojawiła, mimo, że zalajkowałem profil około godziny temu. Przed chwilą pojawiła się także i u mnie ta opcja w polskiej wersji Facebooka – wygląda to następująco:

Reakcja „Duma” w polskiej wersji Facebooka
Reakcja „Duma” w polskiej wersji Facebooka

Przeczytaj także: Obok „Lubię to” na Facebooku pojawi się 6 emotikon

Reakcja z flagą będzie dostępna zapewne do końca czerwca (czyli w Miesiącu Dumy) obchodzonym przez społeczność LGBTQ i osoby solidaryzujące się między innymi z osobami homoseksualnymi, biseksualnymi i queer.

Reakcja Duma (Pride - tęczowa flaga) na Facebooku
Reakcja „Duma” (Pride – tęczowa flaga) na Facebooku

Instrukcja krok po kroku

  1. Otwórz Facebook za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub przeglądarki.
  2. Wyszukaj profil LGBTQ@Facebook w górnym pasku wyszukiwania (lub kliknij na podlinkowany profil).
  3. Polub stronę LGBTQ@Facebook.
  4. Poczekaj kilka minut.
  5. Reaguj na posty i komentarze z wykorzystaniem tęczowej flagi LGBTQ ?️‍? i bądź Dumny.

Życzymy miłej zabawy!