Jak ustawić niestandardowe reakcje w Messengerze?

Najnowsza aktualizacja komunikatora Messenger wprowadza nowe funkcje, ikonę aplikacji, niestandardowe reakcje oraz komunikację z Instagramem.

Aktualizacja Messengera - niestandardowe reakcje, nowa ikona i integracja z Instagramem.

Facebook Messenger otrzymał aktualizację wizualną i szereg nowych funkcji, w tym obsługę motywów czatu, niestandardowe reakcje, a wkrótce naklejki selfie i tryb znikania. Zmiany są częścią odświeżonej platformy komunikacyjnej Facebooka, ogłoszonej pod koniec września, która po raz pierwszy umożliwiła użytkownikom Instagrama komunikowanie się z ludźmi na Facebooku.

Podczas, gdy użytkownicy Instagrama muszą wyrazić zgodę na zaktualizowany nowy zestaw funkcji, aby uzyskać również dostęp do możliwości komunikacji międzyplatformowej, użytkownicy Messengera nie muszą dokonywać podobnego wyboru.

Facebook poinformował, że komunikacja między aplikacjami z Instagramem zostanie wkrótce udostępniona użytkownikom w całej Ameryce Północnej, nie wiemy kiedy funkcja będzie dostępna w innych regionach. Użytkownicy komunikatora nie będą musieli podejmować żadnych działań, aby uzyskać nowy zestaw funkcji. Zostaną one udostępnione automatycznie, gdy będą dostępne w regionie użytkownika.

Od strony wizualnej jedną z zauważalnych zmian – mającą odzwierciedlać możliwości komunikacyjne Messengera na różnych platformach – jest zaktualizowane logo aplikacji Messenger. Teraz wygląda bardziej jak Instagram z odcieniami błękitu, fioletu i różu, zamiast kojarzenia z niebieskim kolorem Facebooka.

Stara (po lewej) i nowa (po prawej) ikona Messengera

Domyślny kolor czatu Messengera również zostanie zmieniony, aby pasował do nowego stylu.

Jak ustawić własne (niestandardowe) reakcje w Messengerze?

Nowe motywy czatu, w tym love i tie-dye, zaczynają się pojawiać dla użytkowników na wszystkich rynkach. U siebie zauważyłem także niestandardowe reakcje na wiadomości, które pozwalają reagować dowolnym Emoji, zamiast standardowego zestawu pięciu reakcji.

Możesz także dostosować własny zestaw domyślnych 6 reakcji. Aby to zrobić:

  • przytrzymaj dowolną odpowiedź w rozmowie na Messengerze,
  • po pojawieniu się reakcji wybierz znak (+) na końcu listy reakcji,
  • wybierz przycisk Dostosuj,
Dostosuj reakcje na Messengerze
  • pierwsza reakcja będzie Twoją reakcją, która będzie wstawiana po dwukrotnym dotknięciu,
  • w każdej chwili można zresetować reakcje do domyślnych, wybierając Resetuj,
  • po wybraniu dowolnych Emoji wybierz Gotowe.
Niestandardowe reakcje na wiadomości na Messengerze

Wkrótce pojawią się inne funkcje, w tym naklejki selfie, które pozwolą ozdobić własne zdjęcie przy użyciu naklejki, oraz tryb znikania, dzięki któremu rozmowy znikną po odczytaniu.

Są to te same funkcje, które użytkownicy Instagrama otrzymali w najnowszej aktualizacji.

Wcześniej Messenger otrzymał wiele nowych funkcji, w tym ostatnio możliwość wspólnego oglądania filmów z przyjaciółmi i rodziną w Messengerze lub w Messenger Rooms.

źródło: Facebook Messenger