Dzięki tym aplikacjom oderwiesz się od smartfona!

Sprawdź przydatne aplikacje mobilne, które pomogą Ci w walce z uzależnieniem od smartfona i kto wie, może uratują Twoje życie towarzyskie?

Aplikacje mobilne na Androida dla uzależnionych od smartfona Aplikacje mobilne dla uzależnionych od smartfona

Jeżeli korzystanie ze smartfona jest coraz większą częścią Twoje życia, nawet podczas spotkań rodzinnych lub imprez ze znajomymi, to czas się z tym rozprawić i paradoksalnie zainstalować aplikacje mobilne, które pozwolą zmniejszyć uzależnienie od smartfona i strach przed jego brakiem (nomofobia).

Istnieje bardzo wiele narzędzi i sposobów, które pozwalają na walkę z poważnymi oznakami uzależnienia od smartfona. Przedstawione tutaj aplikacje mobilne, mają w przyjazny sposób zerwać tę technologiczną więź przynajmniej w niektórych sytuacjach.

W telefonach z systemem iOS (iPhonie), dzięki funkcji Czas przed ekranem możesz śledzić swoją aktywność, jak często korzystasz z aplikacji i ustawić sobie limity, podobna funkcja jest także pod Androidem.

Dzięki Google Digital Wellbeing Experiment na Androida możesz skorzystać z wyjątkowych aplikacji pokazującej między innymi jak często patrzysz lub odblokowujesz ekran smartfona oraz ograniczających korzystanie z niego.

Nomofobia – strach przed brakiem smartfona

3 ciekawe (bezpłatne) aplikacje na Androida, dzięki którym ograniczysz swój nałóg związany ze smartfonem

Desert Island

Z ilu aplikacji korzystasz każdego dnia? Ilu ich rzeczywiście potrzebujesz? Dzięki aplikacji mobilnej Desert Island dowiesz się tego bardzo szybko!

Na przykład, możesz wskazać 7 aplikacji, z których będziesz danego dnia korzystać, a przez 24 godziny na ekranie głównym telefonu będą widoczne tylko te wybrane! Oczywiście w każdej chwili możesz odpalić dowolną aplikację, ale Desert Island odnotuje to w Twoich statystykach!

Desert Island pobierzesz za darmo ze sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Activity Bubbles

Aplikacja Active Bubbles z kolei to animowana tapeta ze spadającymi bąbelkami w tle. Za każdym razem, gdy odblokujesz telefon, spadnie nowy bąbelek!

Wielkość bąbelka zależy od tego jak długo korzystać podczas jednej sesji odblokowania smartfona! Pod koniec dnia zobaczysz ile razy i jak długo używałeś smartfona. POdobnie działa także inna aplikacja Digital Wellbeing Experiment – ekranowy licznik czasu w formie stopera.

Activity Bubbles

Active Bubbles można pobrać tylko na urządzenia z Androidem ze sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

We Flip

Ta pozycja jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz razem z przyjaciółmi lub rodziną spędzić czas w realu – bez zerkania na Facebooka, TikToka czy Snapchata! Ważne, aby wszyscy uczestnicy mieli zainstalowaną tę aplikację

W apce We Flip wystarczy rozpocząć zabawę i przestawić telefon w tryb „nie przeszkadzać”. Jeżeli choć jedna osoba odblokuje ekran swojego smartona, aplikacja poinformuje o tym wszystkich biorących udział w spotkaniu, wyświetlając imię słabeusza!

We Flip dostępny jest bezpłatnie w Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Jeżeli znasz inne ciekawe aplikacje, które pozwolą choć na chwile pobawić się w nieużywanie smartfona, podziel się jej nazwą w komentarzu poniżej!

źródło: A Digital Wellbeing Experiment (1) (2) (3) via Focus (marzec 2020) – Piotr Kościelniak