ActionDash dodaje Digital Wellbeing na dowolnym telefonie!

Aplikacja mobilna ActionDash (twórców Action Launchera) wprowadza funkcje Digital Wellbeing Google’a na wszystkich smartfonach z Androidem.

Logo aplikacji Action Dash

Digital Wellbeing od Google’a nadal jest dostępny tylko na kilku smartfonach z Androidem. Jeśli jednak masz dość czekania, programista Chris Lacy wydał nową aplikację ActionDash, która oferuje podobne funkcje dla każdego telefonu z Androidem. Z takich statystyk mogą także korzystać użytkownicy iPhone’ów dzięki wbudowanym funkcjom w systemie iOS 12.

Aplikacja ActionDash śledzi sposób korzystania z telefonu, tak jak Digital Wellbeing, ale zawiera więcej gadżetów, takich jak tryb nocny, codzienne podsumowania, tworzenie kopii zapasowych danych i wiele innych.

ActionDash nie wymaga zainstalowanego Androida Pie, ani żadnego z narzędzi Google Wellbeing, dlatego powinien działać na dowolnym urządzeniu z systemem Android, po nadaniu odpowiednich uprawnień.

Po zainstalowaniu aplikacji musisz dostosować ustawienia, aby móc rejestrować używane aplikacje i czas ich działania. Dane pozostają na telefonie, chyba że zdecydujesz się je zarchiwizować – to pierwsza rzecz, która odróżnia ActionDash od narzędzi Google Digital Wellbeing. Możesz wyeksportować historię użytkowania i przywrócić ją, aby zachować wszystkie statystyki w stanie nienaruszonym. W pełnej wersji aplikacji nie ma też 7-dniowego limitu statystyk.

Wykresy w aplikacji Action Dash (screeny)

Aplikacja nie będzie nowością dla osób, które korzystały z Digital Wellbeing. Dzięki niej można sprawdzić dane dotyczące aplikacji: czas ich używania, częstotliwość odblokowywania telefonu itd. ActionDash nie skupia się całkowicie na tym, aby pomóc w rzadszym używaniu telefonu ponieważ nie może blokować innych aplikacji. Może być jednak przydatna, jeśli chcesz tylko lepiej zrozumieć, jak korzystasz z telefonu.

Na przykład aplikacja przesyła raport dzienny oferujący szybkie rozbicie zużycia aplikacji i łączny czas wyświetlania. Są też bardziej zaawansowane ustawienia niż funkcja Google Digital Wellbeing. Możesz włączyć tryb nocny interfejsu użytkownika, zmienić godzinę rozpoczęcia monitorowania dziennego i uwzględnić aplikacje systemowe w licznikach.

Porównanie funkcji Action Dash z Digital Wellbeing
Porównanie funkcji Action Dash z Digital Wellbeing

ActionDash jest już dostępny na Androida 5.0 i nowszego w Sklepie Google Play (bądź cierpliwy, jeśli jeszcze się nie wyświetla). Możesz dać mu szansę i sprawdzić działanie instalując darmową wersję z ograniczonym zestawem funkcji.

Zrzuty ekranu z aplikacji Action Dash
Zrzuty ekranu z aplikacji Action Dash

Darmowa wersja zawiera reklamy i nie zawiera trybu nocnego, tworzenia kopii zapasowej danych, rozszerzonej historii statystyk i kilku innych rzeczy. Pełna wersja appki kosztuje 6,99 USD i integruje się z Action Launcherem, jeśli go używasz na swoim smartfonie.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Android Police via Action Dash Blog (1)