Pixel 4 i 4XL – oto specyfikacja, cena i data wydania

Google zapowiedziało dziś oficjalnie swojego najnowszego smartfona Pixel 4 i Pixel 4 XL, który trafi do sprzedaży już 24 października 2019 r. – poznaj szczegóły!

Pixel 4

Pixel 4 i Pixel 4XL są bardzo do siebie podobne, chociaż jeden jest oczywiście większy od drugiego. Standardowy Pixel 4 jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, który ma rozdzielczość 2220×1080 pikseli. Większy Pixel 4 XL ma większy ekran o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczość 3200×1800 pikseli.

Oba wyświetlacze obsługują częstotliwość odświeżania 90 Hz, którą Google trafnie nazwał „płynnym wyświetlaniem”. To sprawi, że animacje będą tak płynne, jak to tylko możliwe i jest to coś,  czym firmy takie jak OnePlus zaczęły się wyróżniać i chwalić. Panel wyświetlacza w obu telefonach jest oparty na technologi OLED.

Sercem najnowszych Pixeli 4 jest procesor Qualcomm Snapdragon 855 z 6 GB pamięci RAM. Opcje przestrzeni dyskowej to 64 GB lub 128 GB, podobnie jak w zeszłym roku, i choć nie wydaje się to zbyt wiele, Google umożliwia tworzenie kopii zapasowej dzięki nieograniczonej przestrzeni dyskowej w chmurze za pośrednictwem Zdjęć Google.

Przeczytaj także:

Wiemy już wszystko o Pixel 4 i Pixel 4 XL – poznaj szczegóły!

Po raz pierwszy Google odeszło do konfiguracji z jednym obiektywem i wypuściło z tyłu podwójny aparat z 12-megapikselowym i 16-megapikselowym teleobiektywem.

Aparat w Pixel 4

Jest też trzeci czujnik czasu lotu, który ma przełożyć się na bardo dobre zdjęcia, ale aby się przekonać będziemy musieli czekać do premiery. Google jako pierwsze wprowadza do swojego telefonu Live HDR+, który daje podgląd na żywo tego, jak wyglądałoby końcowe zdjęcie.

W przypadku najczęściej omawianej funkcji, tak jak sugerowały przecieki, Pixel 4/4 XL pakuje nowy system Soli firmy Google. Gesty Motion Sense są obsługiwane przez nową technologię, która pozwala użytkownikom machać rękami i palcami, gdy nie chcą po prostu dotknąć wyświetlacza. Nie jestem tym szczególnie podekscytowany, ale zawsze to jakiś marketingowy bajer.

Bardziej interesujący jest system odblokowywania twarzą, który bez wątpienia będzie porównywany z Face ID na iPhone’ach. Jest pozornie super szybki i zdecydowanie bezpieczniejszy niż systemy odblokowywania twarzy stosowane w innych telefonach z Androidem. Ale czy tak będzie? Zapewne pojawią się porównania z Face ID – technologią, która obecnie jest najwyższym standardem biometrycznym w smartfonach.

Asystent Google otrzymał również usprawnienie dzięki możliwości obsługi żądań głosowych bez konieczności łączenia się z serwerami Google’a. Oznacza to, że zapytania i odpowiedzi będą rozpatrywane szybciej niż wcześniej.

Wreszcie cena, która już wcześniej wyciekła. Cena smartfona Pixel 4 zaczyna się od 799 dolarów, a Pixel 4 XL zaczyna się od 899 dolarów i będzie dostępny w trzech kolorach: po prostu czarny, pomarańczowy i wyraźnie biały. No w zestawie nie ma słuchawek…

Smartfon Pixel 4

Za to wraz z urządzeniem dostaniesz 3 darmowe miesiące Google One, wraz ze 100 GB miejsca w chmurze. Takie miejsce może być potrzebne, biorąc pod uwagę stosunkowo niewielkie pojemności tych smartfonów.

źródło: Redmond PIe via The Keyword