Klienci Orange posiadający iPhone’a mogą już korzystać z eSIM

Orange Polska wprowadziło usługę kart eSIM czyli elektroniczną wersję karty SIM dla urządzeń mobilnych.

eSIM w Orange Polska

Zgodnie z zapowiedziami Orange uruchomiło dla swoich klientów możliwość skorzystania z usługi karty eSIM na iPhonie XS, XS MAx lub XR. Na początek będzie można ją zainstalować na trzech modelach smartfonów i korzystać tak samo, jak z tradycyjnej karty. Operator będzie sukcesywnie rozszerzać listę urządzeń, na których będzie możliwa instalacja eSIM.

Instalacja karty eSIM na telefonie jest prosta – wystarczy zeskanować kod QR otrzymany od Orange. Na jednym smartfonie może jednocześnie znajdować się kilka kart eSIM. Z usługi mogą skorzystać klienci abonamentowi, usług na kartę, a także klienci biznesowi.

Klienci indywidualni korzystający z abonamentu komórkowego mogą zdecydować się na zakup karty eSIM przy wyborze nowego planu komórkowego, zarówno podczas wizyty w salonie, poprzez infolinię, a także przez internet.  Wymienić swoją tradycyjną kartę na eSIM mogą również użytkownicy ofert prepaid oraz Orange dla Firm. Pierwsze pięć wymian w miesiącu jest bezpłatne, każda kolejna kosztuje 25 zł. Wymiany można dokonać w salonie, poprzez infolinię oraz poprzez serwis Mój Orange na stronie internetowej, a w takiej sytuacji klient otrzyma niezbędny kod QR poprzez e-mail lub zostanie on wyświetlony na ekranie.

Co to jest eSIM i jak działa?

Karta eSIM (zwana też profilem eSIM) to wirtualna karta SIM, która jest pobierana przez internet na urządzenie posiadające funkcję eSIM.

Jak działa eSIM?

  • Po pobraniu karty eSIM możesz korzystać z naszych usług (rozmów, SMS/MMS, internetu mobilnego) tak samo, jakby w urządzeniu była zwykła karta SIM.
  • Kartę eSIM pobierasz skanując kod QR otrzymany od Orange. W tym celu musisz wejść w ustawienia systemowe urządzenia, np. w iPhone: Ustawienia > Sieć komórkowa > Dodaj plan sieci komórkowej.
  • Przy zmianie urządzenia eSIM na nowe, zainstalowaną w nim kartę eSIM należy wymienić (dezaktywować posiadaną wcześniej kartę eSIM na starym urządzeniu oraz pobrać i aktywować nową kartę eSIM na nowym urządzeniu).

Wdrożenie eSIM na smartfonach to pierwszy etap wprowadzania usługi w Orange. W drugim, planowanym na początku 2019 roku, dodana zostanie możliwość korzystania z karty eSIM na smartwatchach, a w przyszłości także na innych urządzeniach mobilnych.

Więcej o usłudze eSIM w Orange Polska przeczytasz na oficjalnej stronie usługi.

źródło: Orange Biuro prasowe