TOP 10 seriali, w których poruszono tematykę LGBT

Zobacz ranking dziesięciu seriali, w których poruszona została tematyka LGBT i które możesz obejrzeć w popularnych serwisach streamingowych.

Ranking TOP 10 seriali poruszających tematykę różnorodności (LGBTQ+)

Z okazji miesiąca dumy (Pride Month) stworzyłem 10 najlepszych seriali, w których według mnie najlepiej poruszona został a tematyka LGBTQ oraz sama fabuła serialu zasługuje na uwagę. W zestawieniu wziąłem pod uwagę te seriale, które można obecnie obejrzeć online w popularnych serwisach streamingowych Netflix czy HBO GO.

W rankingu znalazły się seriale, które poruszają ważne kwestie związane z homoseksualizmem, transpłciowością i wieloma innymi zagadnieniami różnorodności, choć niekoniecznie ich głównym wątkiem jest tematyka LGBT.

Co ważne wszystkie te tytuły dostępne są obecnie na popularnych platformach streamingowych w Polsce i można je obejrzeć w języku polskim z napisami lub lektorem.

Może Cie zainteresować także:

Oto TOP 10 seriali poruszających tematykę różnorodności i LGBTQ+

10. „Sense8”

Serial porusza problem osób transpłciowych (Nomi Marks) i przybliża tematykę różnorodności, jaką oferuje świat, nie tylko pod względem narodowości, wyznania i koloru skóry, ale też orientacji i tożsamości seksualnej.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

9. „Gentleman Jack”

Historia charyzmatycznej właścicielki ziemskiej, która zasłynęła swoim pamiętnikiem dokumentującym jej homoseksualny związek, liczne podróże i próby odnowienia rodzinnego domu. W roku 1832, po latach egzotycznych podróży i wspinania się po drabinie społecznej, Anne Lister (Suranne Jones) powraca do miasta Halifax, w hrabstwie West Yorkshire. Kobieta jest zdeterminowana, aby przywrócić dawną świetność swojej posiadłości Shibden Hall. Aby to zrobić, musi otworzyć ponownie kopalnie węgla i zaaranżować sobie dobre małżeństwo.

Oglądaj na HBO GO

8. „Sex Education”

Pomimo zapewnień Jean, swojej mamy, która jest seksuolożką, i zachęt Erica, swojego homoseksualnego kumpla, Otis martwi się o działanie swojego sprzętu. I nie on jeden.

Przeczytaj także: Drugi sezon „Sex Education” ? oficjalnie zapowiedziany!

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

7. „What/If”

Idealistka szukająca funduszy na rozkręcenie firmy prowadzącej badania medyczne namawia męża do przyjęcia nietypowej propozycji od tajemniczej inwestorki.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

6. „Szkoła dla elity”

Serial o nastolatkach z elitarnego hiszpańskiego liceum w Las Encinas opowiada o zawiłych historiach miłosnych i rozterkach uczniów w najbardziej ekskluzywnym liceum w Hiszpanii. Uczniowie należą do zamożnych rodzin, oprócz trójki robotniczych dzieci, które właśnie dostały stypendium do tej szkoły…

Przeczytaj także: Będzie drugi sezon serialu „Szkoła dla elity”

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

5. „Spojrzenia”

Spojrzenia to nowy serial HBO opowiadający o trójce przyjaciół gejów, którzy żyjąc intensywnie w nowoczesnym San Francisco, szukają spełnienia w życiu i miłości. Bohaterami serialu HBO Spojrzenia (Looking) są Patrick, Agustín i Dom – trójka przyjaciół, z których każdy jest na innym etapie życia.

Oglądaj na HBO GO

4. „Czarne lustro” – wybrane odcinki

  • San Junipero (3. sezon): Nadmorskie miasteczko, rok 1987. Młoda nieśmiała kobieta zaprzyjaźnia się z miłośniczką imprez. Ich więź jest tak silna, że zaprzecza regułom czasu i przestrzeni.
  • Zamknij się i tańcz (3. sezon): właściciel zawirusowanego laptopa musi podjąć decyzję: wypełnić instrukcje hakera albo pozwolić mu na ujawnienie światu jego intymnych sekretów.
  • Striking Vipers (5. sezon): gdy dawni kumple ze studiów ponownie spotykają się w tytułowej grze wideo toczącej się w wirtualnej rzeczywistości, ich nocne sesje przynoszą nieoczekiwane odkrycie i uczucie.
Oglądaj na Netflix (Przycisk)

3. „Opowieści z San Francisco”

Serial poruszający tematykę queer oraz kolorowej społeczności LGBTQ+. Cała historia opowiedziana w bradzo ciepły sposób, z uczuciem i dużą dawką humoru. W serialu występują Laura Linney i Ellen Page.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

2. „Orange Is The New Black”

Kultowy już serial o więźniarkach z Litchfield, które pożegnają widzów wraz z siódmym sezonem (premiera w 2019 r.). Serial porusza problemy związków lesbijskich za kratkami w amerykańskim więzieniu.

Przeczytaj także: Dziewczyny z Litchfield zapraszają na 7. ostatni sezon OITNB

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

1. „Rok za rokiem”

To 6-odcinkowa historia członków przeciętnej rodziny z Manchesteru opowiedziana na przestrzeni piętnastu lat od teraz. Poruszony w nim wątek związku Daniela (Russell Tovey) i Victora (Maxim Baldry) to dramat osób homoseksualnych i uchodźców zarazem.

Zobacz także: Niech serial „Rok za rokiem” będzie dla nas przestrogą!

Oglądaj na HBO GO

Bonus: „Super Drags”

Serial to przerysowana historia trzech drag queens zmieniających się w superbohaterów, aby utrzymać na świecie pokój i miłość, ratując innych gejów.

Przeczytaj: „Super Drags” – czyli w oparach gejowskiego absurdu

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

A Wy jakie seriale LGBTQ+ polecacie? Dajcie znać w komentarzu!