„Super Drags” – czyli w oparach gejowskiego absurdu

W serwisie Netflix pojawił się kolejny serial animowany dla dorosłych pt. „Super Drags”, opowiadający o trzech superbohaterach drag queen…

„Super Drags” (Netflix)

Brazylijski serial animowany dla dorosłych pod tytułem „Super Drags” pojawił się w serwisie Netflix w piątek 9 listopada i póki co liczy 5 odcinków. Serial to przerysowana historia trzech drag queens zmieniających się w superbohaterów, aby utrzymać na świecie pokój i miłość, ratując innych gejów.

O co chodzi w tym serialu? Nie mam pojęcia… Opowiada o trzech młodych pracownikach domu towarowego: Patricka, Ralpha i Donziete. W dzień prowadzą „normalne” życie, a w razie potrzeby uwalniają swoją wewnętrzną Diwę, aby przeistoczyć się w  swoje alter ego. Celem trio jest obalenie nikczemnej Lady Elzy, złej drag queen, która popełnia zbrodnie nienawiści przeciwko społeczności LGBT.

Przeczytaj także: Animowany serial „Rozczarowani” już 17 sierpnia na Netfliksie

Serial był przedmiotem kontrowersji, ponieważ ogłoszono, że Netflix będzie emitował serial z Ameryki Południowej. Grupy aktywistów zarówno w Brazylii, jak i w Stanach Zjednoczonych potępiły ten tytuł, oskarżając go za próbę sprzedaży nieodpowiednich treści dzieciom w atrakcyjnej formie kreskówki.

Serial, podobnie jak wiele innych tytułów na tej platformie przeznaczony jest oczywiście dla widzów dorosłych, ale wierzcie mi, nie da obejrzeć się więcej niż dwóch odcinków… Jeśli chcecie się przez chwilę pośmiać, to możecie spróbować na własne ryzyko:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix