Ruszyły zdjęcia do serialu „Śleboda” od SkyShowtime

Rozpoczyna się produkcja polskiego serialu SkyShowtime Original pt. „Śleboda” z Marią Dębską, Maciejem Musiałem i Piotrem Packiem.

Serial „Śleboda”, członkowie obsady: Piotr Pacek, Maria Dębska, Maciej Musiał (SkyShowtime, 2024)
Serial „Śleboda”, członkowie obsady: Piotr Pacek, Maria Dębska, Maciej Musiał (SkyShowtime, 2024)

Dzisiaj SkyShowtime ogłosił, że na Podhalu w Polsce trwają prace nad Ślebodą – pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej zamówionym lokalnie projektem autorskim. Polscy aktorzy Maria Dębska (Autum Girl, Playing Hard), Maciej Musiał (Klangor, 1899) i Piotr Pacek (Kos, Sexify, Lipowo. Zmowa milczenia) również zostali dziś ogłoszeni jako główni bohaterowie obsady nadchodzącego serialu SkyShowtime Original Series.

Wyreżyserowany przez Michała Gazdę i Bartosza Blaschke, pod kierunkiem Tomasza Augustynka jako autora zdjęć, Śleboda od SkyShowtime Original Series powstał na podstawie pierwszej części docenionej przez krytyków serii kryminałów autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej i Michała Kuźmińskiego. Magdalena Szwedkowicz jest także producentem serialu.

Śleboda to sześcioodcinkowy autorski serial, w którym występują: Maria Dębska w roli wykładowczyni uniwersyteckiej Anki Serafin, Maciej Musiał w roli dziennikarza Sebastiana Strzygonia i Piotr Pacek w roli miejscowego funkcjonariusza policji Jędrka Chowanieca. Serial opowiada o młodej lekarce antropologii z Krakowa (Dębskiej), która w poszukiwaniu samopoznania ucieka w góry, gdzie natyka się na zwłoki. Szybko wplątuje się w rozwiązywanie zagadki morderstwa i spotyka Sebastiana (Musiał), bezwstydnego dziennikarza szukającego plotek, oraz Jędrka (Pacek), miejscowego policjanta, z którym spotykała się w młodości. Kolejni członkowie obsady zostaną ogłoszeni w późniejszym terminie.

Dyrektor ds. treści SkyShowtime Kai Finke powiedział: Jesteśmy podekscytowani możliwością ożywienia tej adaptacji wciągającej powieści po fantastycznym odzewu polskich czytelników. Z Marią Dębską, Maciejem Musiałem i Piotrem Packiem na czele obsady, nie możemy się doczekać, gdy serial nabierze kształtu w nadchodzących miesiącach. Oryginalne seriale, takie jak „Śleboda”, reprezentują nasze ciągłe zaangażowanie w zapewnianie naszym członkom lokalnej rozrywki, produkowanej przez lokalnych twórców i z udziałem lokalnych talentów.

Usługa SkyShowtime jest dostępna bezpośrednio dla konsumentów za pośrednictwem aplikacji SkyShowtime na urządzeniach Apple iOS, tvOS, Android, Android TV, Google Chromecast, LG TV, Samsung oraz za pośrednictwem strony internetowej skyshowtime.com.

Seria SkyShowtime Original Śleboda oparta jest na ciepło przyjętej przez krytyków powieści kryminalnej Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej i Michała Kuźmińskiego, wydanej przez Wydawnictwo Dolnośląskie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: SkyShowtime