„Sexify” to pierwszy polski serial, który się udał Netfliksowi!

Jeśli szukasz świeżego, trochę swojskiego a jednocześnie zabawnego serialu, to najnowsza polska propozycja serwisu Netflix pt. „Sexify” powinna znaleźć się na Twojej liście do obejrzenia.

Sexify (Netflix, 2021)

W zeszłym tygodniu w serwisie Netflix zadebiutowała kolejna polska oryginalna produkcja giganta streamingowego pod tytułem Sexify. Po niezbyt dobrze przyjętym serialu 1983, serwis wypuścił tym razem niezłą perełkę, która powinna spodobać się nie tylko polskim widzom. Utrzymany w polskich realiach, bez napływu zachodnich akcentów, serial przywołuje na myśl genialny serial Sex Education (na którego trzeci sezon czekamy z niecierpliwością), ale w odróżnieniu od niego, nie porusza wielu dziedzin związanych z seksem. Zamiast tego skupia się na jednym z najbardziej przemilczanych tematów – kobiecym orgazmie i odnajdywaniu siebie, bez powielania utartych schematów i zbędnego zadęcia. Dodatkowo świetna gra trzech aktorek młodego pokolenia, nadaje niepowtarzalny klimat i zabawny charakter przy poruszaniu w istocie ważnych ważnych problemów.

O czym jest serial „Sexify”?

Sexify to liczący osiem odcinków serial komediowo-obyczajowy wyrezyserowany przez Kalinę Alabrudzińską i Piotra Domalewskiego. Opowiada historię ambitnej studentki informatyki – Natalii (Aleksandra Skraba), która marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs na swojej uczelni technicznej. Jej kluczem do sukcesu ma być innowacyjna aplikacja, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników.

Problem w tym, że sama wie dużo o programowaniu, ale bardzo mało o seksie. Postanawia więc połączyć siły ze swoją najlepszą przyjaciółką Pauliną (Maria Sobocińska) i koleżanką z akademika – Moniką (Sandra Drzymalska). Aby wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm, dziewczyny zaczynają odkrywać tajemniczy i zawiły świat seksu – między innymi robiąc badania w swoim pokoju nr 69 w akademiku (kopulatorium), przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych. Wynikiem ich obserwacji i doświadczeń jest aplikacja mobilna Sexify.

Aby stworzyć aplikację, która zrewolucjonizuje życie erotyczne i da im wygraną w konkursie, trzy przyjaciółki muszą najpierw nabrać nieco doświadczenia w tej dziedzinie.

Sexify to zabawna i prowokująca opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn – dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności. W serialu wystąpili także Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski, Bartosz Gelner, Piotr Pacek, Jan Wieteska, Wojciech Solarz, Sebastian Stankiewicz i Ewa Szykulska.

Sporo dobrej i mądrej zabawy, okraszonej odrobiną seksu

Dlaczego warto obejrzeć ten serial? Nie tylko z ciekawości! Wydawać by się mogło, że Sexify to kolejny serial o seksie. Jednak oprócz świetnych zdjęć, nietuzinkowej muzyki i efektów dźwiękowych oraz mnóstwa nagich ciał, znajdziemy całkiem wartościową i zwariowaną opowieść.

Serial porusza tematy związane z małżeństwem, schematami w polskim społeczeństwie, przyjaźnią i oczywiście intymnych problemach kobiet – kobiecej seksualności, która traktowana jest stereotypowo i wciąż bywa tematem tabu – ale ma przede wszystkim pomóc młodym dziewczynom odnaleźć siebie, poczuć własną wartość oraz własne potrzeby.

Ale serial jest nie tylko dla dziewczyn! Myślę, że panowie także dowiedzą się sporo o kobietach i ich potrzebach – jednym słowem każdy wyciągnie coś z tego serialu dla siebie. Jeśli nie masz pomysłu na deszczowe wieczory, albo po prostu szukasz dobrego serialu, który uczy i bawi, to warto rozważyc ten tytuł!

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Sexify, to nie jedyny polski tytuł, który pojawia się w tym roku w serwisie Netflix – sprawdź także daty premier innych polskich produkcji oryginalnych amerykańskiego giganta.

źródło: Netflix