Nowa gra „Tomb Raider” może ukazać się za „niecały rok”

Nowe informacje na temat kolejnej gry „Tomb Raider” sugerują, że Crystal Dynamics uczyni z niej tytuł z pełni otwartym światem.

„Shadow of the Tomb Raider”

Specjalista ds. gier V Scooper, znany z wczesnych ciekawostek w branży rozrywkowej twierdzi, że następna gra Tomb Raider będzie miała w pełni otwarty świat. Mówi się, że akcja rozgrywać się będzie w Indiach i obejmie „rozległe krajobrazy” oraz swobodne korzystanie z różnych „metod przemierzania”, dzięki czemu Lara Croft będzie mogła bez przeszkód przemieszczać się po „dużej mapie”.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Tomb Raider Collection 1” kupisz osobno lub w przedsprzedaży z EXP-R i VS-R

Crystal Dynamics pracuje nad kolejną grą Tomb Raider, która podobno będzie się różnić od poprzednich tytułów. Minęło już sześć lat od ostatniej części serii gier z Larą – „Tmb Raider: Shadow of the Tomb Raider”, a podobno twórcy mają wiele nowości do zaoferowania w nadchodzącej odsłonie. Chociaż nie zdradzono jeszcze żadnych szczegółów, to V Scooper podzielił się kilkoma wstępnymi informacjami.

Według V Scoopera świat nowego Tomb Raidera będzie w pełni otwarty. Znawca informuje, że gracze będą mogli swobodnie korzystać z „motocykla, spadochronu” i innych popularnych metod przemieszczania się, których Lara używała w poprzednich tytułach, aby „bez ograniczeń” poruszać się po całej bardzo dużej mapie gry.

Niektóre z poprzednich gier Tomb Raider dawały graczom przedsmak otwartej mapy świata, ale ich główne obszary były ograniczone i nie tak ogromne jak w przypadku innych tytułów, takich jak Assassin’s Creed Valhalla. Jeśli chodzi o to, co sprawiło, że Lara trafi do Indii, V Scooper informuje, że gra rozpoczyna się od klęski żywiołowej, która nawiedziła północne Indie, co odsłoniło ruiny i artefakty starożytnego cesarza Ashoki.

V Scooper podzielił się też informacjami, że gracze rozpoczną grę jako Lara Croft, która strategicznie ściga się z „Towarzystwem Najeźdźców i innymi rywalami”, aby zdobyć potężne relikty. Mówi się również, że nowa gra kładzie nacisk na niezabójczą walkę.

➔ CZYTAJ TEż: Phoebe Waller-Bridge zrobi serial „Tomb Raider”?

Jeśli chodzi o to, kiedy Crystal Dynamics wypuści kolejną grę Tomb Raider, twórcy nie podali jeszcze żadnych informacji. Jedyne, co ujawniono w 2022 roku, to to, że będzie oferować wrażenia z Unreal Engine 5. V Scooper twierdzi jednak, że tytuł może ukazać się „za niecały rok”, jeśli twórcom nie zagrożą żadne opóźnienia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: V Scooper | Notebookcheck