Phoebe Waller-Bridge zrobi serial „Tomb Raider”?

Gwiazda „Fleabag” – Phoebe Waller-Bridge, pracuje nad serialem telewizyjnym „Tomb Raider” dla Amazon Prime Video.

Phoebe Waller-Bridge
Phoebe Waller-Bridge | fot. Depositphotos

Gwiazda nagradzanego serialu Fleabag – Phoebe Waller-Bridge – podobno pracuje nad serialem telewizyjnym opartym na przebojowej serii gier wideo Tomb Raider. Chociaż jest to ekscytująca wiadomość, Waller-Bridge będzie pisać scenariusze i będzie producentem wykonawczym serialu w ramach rozszerzonej trzyletniej umowy z Amazonem, ale nie wystąpi w nim.

Według The Hollywood Reporter, Ryan Andolina (były szef komedii i dramatu Amazon) i Amanda Greenblatt (była szefowa ogólnych transakcji) będą również zaangażowani w projekt, obok Dmitriego M. Johnsona.

Tomb Raider został pierwotnie wydany w 1996 roku na PC i PS1, a następnie doczekał się serii kontynuacji. Ponowne uruchomienie nastąpiło w 2013 roku, a w zeszłym roku Amazon Games potwierdziło, że opublikuje kolejny restart gry z Larą Croft.

W 2001 roku Angelina Jolie zagrała Larę Croft w kinowym ujęciu Tomb Raider, a kontynuacja miała miejsce w 2003 roku. W 2018 roku ukazała się kolejna część z Alicią Vikander w roli głównej. W zeszłym roku z kolei Aubrey Plaza wyraziła zainteresowanie zagraniem Lary Croft w nowym filmie Tomb Raider.

Może Ci się spodobać też: Tom Holland jako Nathan Drake w filmie „Uncharted”

W pewnym momencie Waller-Bridge miaał zagrać w telewizyjnej adaptacji filmu Mr. & Mrs. Smith z 2005 roku, w którym również wystąpiłby Donald Glover. Aktorka ostatecznie opuściła projekt kierowany przez Amazon. Pojawiły się również doniesienia, że Waller-Bridge pracowała nad „jakąś” serią Amazona, The Hollywood Reporter twierdzi, że ten serial nie był Tomb Raiderem.

Jeszcze w tym roku Waller-Bridge zagra chrześnicę Indiany Jonesa – Helenę, w nadchodzącym reboocie filmu Indiana Jones & The Dial Of Destiny.

„Ona jest tajemnicą i cudem” – powiedział Waller-Bridge dla Empire. Reżyser filmu, James Mangold, dodał o bohaterce, że jest „śliska, urocza, dziewczyna z sąsiedztwa, oszustka”, podczas gdy Harrison Ford powiedział, że Helena jest „pionierem etycznej księgowości”.

Piąta wycieczka Indy została opisana jako ostatnia część serii. To pierwsza część, której nie wyreżyserował Steven Spielberg, który jest producentem wykonawczym obok George’a Lucasa. Premiera filmu Indiana Jones i tarcza przeznaczenia (tyt. oryg. Indiana Jones & The Dial Of Destiny) zaplanowana jest na 30 czerwca 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Decider
grafika główna wykorzystana we wpisie, pochodzi z bazy Depositphotos