„Prosta sprawa” już dostępna w CANAL+ online

Nowy serial akcji „Prosta sprawa” z Mateuszem Damięckim i Piotrem Adamczykiem zbiera świetne pierwsze recenzje!

„Prosta sprawa” CANAL+ (serial, 2024)

Widzowie już dziś mogą przekonać się o tym sami, gdyż w serwisie CANAL+ online dostępny jest już pierwszy odcinek serialu Prosta sprawa. Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ to wysokoadrenalinowe kino akcji twórców Furiozy oparte na bestsellerze Wojciecha Chmielarza. W rolach głównych doborowa obsada: Mateusz Damięcki, Piotr Adamczyk, Magdalena Wieczorek, Mateusz Kmiecik, Maciej Musiał, Iza Kuna, Krzysztof Zalewski, Weronika Humaj, Daniel Olbrychski i Maciej Damięcki. Tytuł cieszy się już sporym uznaniem wśród krytyków filmowych!

Recenzenci przede wszystkim zwracają uwagę na bardzo wysoki poziom realizacji scen akcji, które są jakościową świeżością na rodzimym rynku. Podkreślają wartkie tempo narracji historii o Bezimiennym mścicielu, która wciąga od pierwszej sceny oraz świetnie odnajdującą się w serialowej konwencji obsadę.

Prosta sprawa opowiada historię tajemniczego mężczyzny (Bezimiennego, w tej roli Mateusz Damięcki), który przyjeżdża do Karkonoszy, by oddać dług swojemu przyjacielowi, Prostemu (Mateusz Więcławek). Okazuje się, że chłopak ma śmiertelnie chorą córkę, na której leczenie ukradł pieniądze przygranicznej i bezwzględnej mafii. Kiedy Prosty znika, szef gangu Kazik (Piotr Adamczyk) wysyła swoich ludzi (Mateusz Kmiecik, Maciej Musiał), by za wszelką cenę odnaleźli Prostego i skradzione pieniądze. Bezimienny podejmuje jedyną, moralnie słuszną decyzję, wywołując tym samym ciąg dramatycznych zdarzeń. W starciu z gangsterami ryzykuje wszystko – od teraz będzie walczył o życie, własne i przyjaciół. Z pozoru PROSTA SPRAWA to brawurowe kino akcji z opowieścią o zasadach, które nigdy się nie dewaluują. Czujesz? Tak pachnie wojna. WOJNA – jakby to powiedział Kazik. 

W gwiazdorskiej obsadzie wystąpili: Mateusz Damięcki (Furioza), Piotr Adamczyk („Czas honoru”), Mateusz Więcławek (Belfer, „Kobieta z…”), Mateusz Kmiecik („Morderczynie”), Iza Kuna (KIEDY ŚLUB?, „Teściowie”), Magdalena Wieczorek („Zadra”), Maciej Musiał („Chłopi”, KIEDY ŚLUB?), Krzysztof Zalewski („Bo we mnie jest seks”), Weronika Humaj („Wataha”) oraz Daniel Olbrychski i Maciej Damięcki.

„Prosta sprawa” CANAL+ (serial, 2024)

Scenarzystą i reżyserem serialu jest Cyprian T. Olencki (FURIOZA), za zdjęcia odpowiada Klaudiusz Dwulit (FURIOZA), za scenografię Natalia Maciejewska (EMIGRACJA XD), za kostiumy Milena Jaroszek (FURIOZA), za charakteryzację Alina Janerka (MAŁY ZGON), a za udźwiękowienie Jerzy Murawski (“Ukryta sieć”) i Grzegorz Żaglewski. Kierowniczką produkcji jest Anna Majek. Producentami serialu są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska-Bochniak ze strony CANAL+ Polska oraz Marcin Zarębski z 2 HUNGRY CROCODILES (FURIOZA).

Premiera PROSTEJ SPRAWY już dzisiaj w CANAL+ online i w CANAL+ Premium. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CANAL+ Polska