Filmowa biografia „Lubię wracać tam, gdzie byłem” w TVP VOD i TVP Kultura!

Obejrzyj opowieść o życiu zmarłego w 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego, jednego z najbardziej popularnych polskich artystów, w filmie dokumentalnym „Lubię wracać tam, gdzie byłem”.

Film o Zbigniewie Wodeckim pt. „Lubię wracać tam, gdzie byłem”
Film o Zbigniewie Wodeckim pt. „Lubię wracać tam, gdzie byłem”

Gdy Zbigniew Wodecki zakochał się w pewnej dziewczynie z warkoczami, zadedykował jej piosenkę. Do skomponowanej przez siebie melodii brakowało jedynie słów, które powstały przy pomocy Wojciecha Młynarskiego. Dziś „Lubię wracać tam, gdzie byłem” to nie tylko jeden z najsłynniejszych utworów Wodeckiego, ale także tytuł jego filmowej biografii, którą można zobaczyć na platformie TVP VOD.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Alior Bank mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST

Zbigniew Wodecki urodził się 6 maja 1950 r. w Krakowie. Od urodzenia miał kontakt z muzyką – był dzieckiem trębacza orkiestry symfonicznej i sopranistki. Karierę muzyczną zaczął w wieku 16 lat. Wcześniej pod wpływem ojca uczył się grać na skrzypcach, a jako nastolatek dodał do tego lekcje na trąbce.

Oprócz tego, że był piosenkarzem, kompozytorem i multiinstrumentalistą, próbował swoich sił w aktorstwie. Od 30 czerwca 1971 r. był żonaty z Krystyną Wodecką, której zadedykował piosenkę „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Poza tym wypromował takie przeboje jak „Zacznij od Bacha”, „Z tobą chcę oglądać świat”, „Chałupy welcome to” czy „Pszczółka Maja”. W maju 2017 r. przeszedł operację kardiochirurgiczną, po czym wkrótce zmarł.

Opowieść o Zbigniewie Wodeckim

„Lubię wracać tam, gdzie byłem” to opowieść o życiu jednego z najbardziej popularnych i lubianych polskich artystów, jakim był Zbigniew Wodecki. W jego filmowej biografii, bogato ilustrowanej i opartej na materiałach archiwalnych – fragmentach koncertów, programów telewizyjnych, a także zarejestrowanych wywiadów z bohaterem – znajdujących się w archiwach TVP, wspominają go znajomi, rodzina, przyjaciele, koledzy z branży, współpracownicy. Opowieści tej towarzyszą utwory muzyczne w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, a także te, w których powstaniu brał udział jako muzyk.

Gdzie obejrzeć?

Film dokumentalny o Zbigniewie Wodeckim Lubię wracać tam, gdzie byłem można zobaczyć w TVP Kultura juz w niedzielę 5 maja 2024 roku oraz na żądanie w serwisie TVP VOD.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Telewizja Polska SA