3 powody, aby obejrzeć „Siostry na zabój”

Jeśli nie znasz sióstr Garvey, to wiele straciłeś – sprawdź, dlaczego warto obejrzeć serial „Siostry na zabój” w Apple TV+.

„Siostry na zabój” Apple TV+

UWAGA! Artykuł zawiera małe spoilery!

Dlaczego warto obejrzeć Siostry na zabój (tyt. oryg. Bad Sisters) — irlandzką czarną komedię, która zebrała nagrody po spektakularnym pierwszym sezonie na Apple TV+. Przewrotny serial opowiada historię pięciu sióstr Garvey, które wydają się współwinne zbrodni… ale nie w sposób, w jaki się początkowo wydaje. Oto 3 powody, dla których musisz wrzucić ten serial na listę „do obejrzenia”.

Stworzony przez Sharon Horgan (Pulling, Catostrophe), Bretta Baera i Dave’a Finkela, oparty na flamandzkim serialu Clan, serial Siostry na zabój prowadzi nas przez liczne próby zabójstwa — i coraz bardziej desperackie śledztwo w tej sprawie — ofiara jest przerażający mężczyzna imieniem J.P. (grany przez Claesa Banga). Nazywany „kutasem” przez swoich teściów, J.P. zrujnował życie całej swojej rodziny (i kilku niewinnych postronnych osób) w nieustannym dążeniu do kontroli nad swoim małym światem.

Pięć sióstr (twórczyni i scenarzystka serialu – Sharon Horgan, Eve Hewson, Sarah Greene, Anne-Marie Duff i Eva Birthistle) to przejmujące, zabawne i ekscytujące postacie. Oglądanie ich podejrzanych wybryków było jednym z najzabawniejszych w serialach z 2022 roku.

1. Gorzki czarny humor

Zgodnie z najlepszą tradycją irlandzkiej komedii, Siostry na zabój wkurzają się na wszystko, od małżeństwa przez śmierć, po ciężkie uszkodzenie ciała.

Pilot zaczyna się od przedstawienia trzy z pięciu sióstr Garvey niechętnie wykonujących pozornie żałobne miny po zmarłym mężu ich najstarszej siostry. Pozwalają sobie na to, by pogarda dla zmarłego przejawiała się we wszystkim, od ledwie ukrywanego śmiechu po żałosne miny. A to jest dopiero pierwszy odcinek! Niekończąca się, śmiertelnie poważna ironia tego serialu jest jego błogosławieństwem.

2. Sarah Greene – pełna charyzmy

Sarah Greene gra Bibi, drugą najmłodszą z pięciu sióstr i jest siłą tego serialu — nową ikoną gotyku, po tym jak J.P. spowodował wypadek samochodowy, który kosztował ją oko. Nosi opaskę na jednym oku i ma minę „pieprz się” przez większość czasu. To rodzaj kobiety, z którą nie należy żartować ani jej lekceważyć, jej złośliwość to siła napędowa serialu.

Kadr z serialu „Siostry na zabój”, na zdjęciu: Sarah Greene i Sharon Horgan
Kadr z serialu „Siostry na zabój”, na zdjęciu: Sarah Greene i Sharon Horgan | fot. Apple TV+

To Bibi wpada na pomysł zabicia J.P. i jest najbardziej podekscytowana jego śmiercią. Członkowie obsady serialu są znakomici, ale gwiezdna moc Greene bije blaskiem najmocniej. Postać jest nieprzeciętna i najbardziej nas zaskakuje.

3. Amatorskie morderstwo w pigułce

Tydzień po tygodniu siostry wymyślają nowe sposoby na pozbycie się J.P., z coraz bardziej zwariowanymi skutkami. Oglądanie burzy mózgów sióstr na wymyślenie sposobów zabicia szwagra jest zabawne – oprócz tego prowadzą normalne życie – pomimo turpizmu to niekończąca się dziwaczna rozkosz dla wielbicieli ironicznych tworów.

Kadr z serialu „Siostry na zabój”
Kadr z serialu „Siostry na zabój” | fot. Apple TV+

Siostry zatrzaskują J.P. w zamrażarce, strzelają do niego, odurzają go narkotykami i topią — każdy zwariowany plan przybliża siostry do szaleństwa, ponieważ szwagier wydaje się niezniszczalny. To szalona historia, biorąc pod uwagę, że widzowie są w stanie przetrwać 10-odcinkowy maraton prób i błędów sióstr.

Możesz obejrzeć cały pierwszy sezon serialu Siostry na zabój na Apple TV+. Tymczasem, już trwają prace nad drugim sezonem.

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: