Nowa gra „Animal Crossing” od Nintendo już w listopadzie

Nintendo zapowiedziało wydanie nowej gry mobilnej zatytułowanej „Animal Crossing: Pocket Camp”, która zadebiutuje pod koniec listopada tego roku.

Animal Crossing: Pocket Camp

Nowe produkcje Nintendo cieszą się sporym powodzeniem, stąd też firma nie spoczywa na laurach i zapowiedziała kolejny tytuł na smartfony – „Animal Crossing: Pocket Camp”. Utrzymany w bajkowym świecie zwierząt tytuł pojawi się w sklepach z aplikacjami na iOS-a i Androida pod koniec listopada 2017 r.

Wielu fanów i obserwatorów było sceptycznie nastawionych do tego, że Nintendo jest w stanie wydać kolejny dobry tytuł mobilny. W przeciwieństwie do Super Mario Run, gra Animal Crossing: Pocket Camp  przypomina bardziej grę w wersji na konsole, niż jakikolwiek istniejący gatunek gier mobilnych.

Animal Crossing: Pocket Camp wydaje się być strategiczno-ekonomiczną grą mobilną, w której zarządzamy kempingiem ze zwierzętami. Zamiast rozbudowywać gospodarstwo mamy do dyspozycji kampera, a użytkownik będzie łowił ryby i szukał robaków, rozmawiał ze zwierzętami, celebrował różne święta i dbał o wygląd swojego biznesu.

Pocket Camp będzie dostępny do pobrania bezpłatnie, ale będzie zawierał mikropłatności w samej aplikacji, dzięki czemu użytkownicy będą mogli kupować rozmaite przedmioty.

Zobacz wideozapowiedź gry:

Jeśli jesteś zainteresowany tym tytułem, możesz zapisać się do listy mejlingowej, do której Nintendo będzie wysyłało powiadomienia o nowym tytule. Albo bezpośrednio w sklepie z aplikacjami:

[appbox googleplay com.nintendo.zaca screenshots]

źródło: Nintendo via TechCrunch