Epic Games Store pojawi się też na Androidzie

Planując uruchomienie własnego sklepu z grami na iOS, firma Epic Games ogłosiła, że Epic Games Store pojawi się także na Androidzie.

Epic Games Store na urządzenia z systemami iOS i Android
Epic Games Store na urządzenia z systemami iOS i Android

We wpisie na Twitterze/X zapowiedziano, że Epic Games Store „pojawi się pod systemami iOS i Android”. Nie wiadomo, kiedy sklep mógłby zostać uruchomiony, ale mówi się, że będzie to „prawdziwie wieloplatformowy sklep”. Sklep Epic Games na PC dystrybuuje gry głównie pod Windowsa, jako alternatywa dla Steam firmy Valve.

➔ ZOBACZ TEŻ: „Fortnite” wkrótce powróci na iPhone’a w Europie

Co jest takiego specjalnego w Epic Games Store na Androida? Epic odpowiada: Te same uczciwe warunki, dostępne dla wszystkich programistów, w prawdziwie wieloplatformowym sklepie – z niesamowitymi grami dla każdego.

„Te same uczciwe warunki” prawdopodobnie oznaczają, że Epic będzie oferować taki sam podział przychodów na Androidzie, jak na PC. Tam, jak firma wyjaśnia na swojej stronie internetowej, deweloperzy zatrzymują 88% przychodów generowanych przez swoje gry, a Epic otrzymuje 12% prowizji.

To znacznie mniej niż prowizja Google’a w Sklepie Google Play, która wynosi aż 30%. Jednak w 2021 roku Google ogłosił, że programiści zapłacą jedynie 15% prowizji od pierwszego miliona dolarów przychodów. W tym samym roku Android 12 zwiększył funkcjonalność sklepów z aplikacjami innych firm.

Obecnie nie wiadomo, jakie gry będą dostępne w sklepie Epic Games Store na Androida. To znaczy poza grą Fortnite, który od 2019 roku jest dystrybuowany za pośrednictwem „Epic Games Launcher”.

Ostateczny wygląd Epic Games Store na Androida również nie jest znany, ponieważ powyższy obraz udostępniony przez firmę ma charakter poglądowej koncepcji. Jeśli chodzi o system iOS, plany Epic były trochę skomplikowane, ale wygląda na to, że nieuniknione.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Epic Games | 9TO5Google