Gracze Fortnite’a mogą teraz tworzyć własne gry Lego

Współpraca pomiędzy Lego i Epic stale się rozwija, a od teraz twórcy mogą używać szablonów LEGO do tworzenia gier w Fortnite.

LEGO - Fortnite Creators

Światy Lego i Fortnite nadal się przenikają. Podczas swojego przemówienia dotyczącego State of Unreal na GDC firma Epic ogłosiła, że od dzisiaj twórcy będą mogli używać szablonów Lego i innych elementów marki Lego do tworzenia własnych gier w Fortnite. Narzędzia Lego będą dostępne zarówno w Fortnite Creative, jak i w Unreal Editor for Fortnite (UEFN).

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Triumf Midasa w aktualizacji „Fortnite: Battle Royale” do wersji 29.01

Podobnie jak wszystkie inne gry stworzone przez użytkowników w Fortnite, gry Lego kwalifikują się do wypłat w ramach kreatywnej ekonomii gry, choć wygląda na to, że istnieje więcej ograniczeń w porównaniu z typowymi wyspami Fortnite Creative. W szczególności Lego twierdzi, że „wszystkie opublikowane Wyspy Lego muszą mieć ocenę ESRB E10+, aby były dostępne dla graczy w Stanach Zjednoczonych, oraz ocenę PEGI wynoszącą 7, aby były dostępne dla graczy w większości Europy”.

W międzyczasie Lego kontynuuje tworzenie biblioteki gier w Fortnite. W grudniu ukazała się gra survivalowa Lego Fortnite, po której w lutym ukazały się dwa kolejne tytuły. Dzisiejsze ogłoszenie obejmowało trzy kolejne gry Lego, które pojawią się w Fortnite: Prop Hunt, Battle Arena i Cat Island Adventure (która wygląda absolutnie uroczo).

Oprócz nowości związanych z Lego, firma Epic ogłosiła także, że do twórców UEFN trafią elementy z dwóch innych gier. Obejmuje to szablony torów wyścigowych od Rocket Racing, a także zasoby, animacje i elementy gry towarzyskiej Fall Guys (którą Epic nabył w 2021 roku). Opcje Rocket Racing są już dostępne, a Fall Guys ukaże się w maju.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Fortnite | LEGO | The Verge