Obejrzyj zwiastun limitowanej serii „Franklin” od Apple TV+

Ośmioczęściowy dramat o roli Benjamina Franklina w rewolucji amerykańskiej z Michaelem Douglasem w roli głównej będzie miał premierę w Apple TV+ 12 kwietnia 2024 roku.

„Franklin” (serial Apple TV+, 2024)

W serialu Franklin od Apple TV+ w tytułowej roli wystąpi zdobywca Oscara, nagród Emmy i AFI za całokształt twórczości Michael Douglas. Douglas jest także producentem wykonawczym serialu. Franklin to opowieść oparta na nagrodzonej nagrodą Pulitzera książce Wielka improwizacja: Franklin, Francja i narodziny Ameryki (tyt. oryg. A Great Improvisation: Franklin, France, and the Birth of America) napisanej przez Stacy Schiff.

➔ ZOBACZ TEŻ: „Nowa konstelacja” już do obejrzenia w Apple TV+

W grudniu 1776 roku Franklin, znany już ze swoich eksperymentów elektrycznych, wyruszył z tajną misją do Francji, aby uzyskać wsparcie dla amerykańskiej niepodległości. Mimo że miał 70 lat i nie miał doświadczenia dyplomatycznego, udało mu się przekonać monarchię do poparcia amerykańskiego eksperymentu demokratycznego.

Przechytrzył szpiegów, informatorów i współpracowników, tworząc sojusz francusko-amerykański z 1778 roku i traktat pokojowy z Anglią w 1783 roku. Misja ta stanowi najważniejszy wkład Franklina w historię Ameryki, uważaną za największą służbę ambasadora w dziejach Ameryki.

W serialu występują także Noah Jupe (Ciche miejsce), Thibault de Montalembert (Zadzwoń do mojego agenta!), Daniel Mays (Line of Duty), Ludivine Sagnier (Lupin), Eddie Marsan (Ray Donovan), Assaad Bouab (Zadzwoń do mojego agenta!), Jeanne Balibar (Irma Vep) i Theodore Pellerin (Ktoś jest w twoim domu).

Franklin dołącza do innych seriali historycznych emitowanych w Apple TV, takich jak Władcy przestworzy i Napoleon.

Obejrzyj zwiastun serialu Franklin:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: