Historyczny epos Ridleya Scotta „Napoleon” w Apple TV+ już w marcu!

Historyczny film akcji „Napoleon” w reżyserii Ridleya Scotta będzie można oglądać na całym świecie od 1 marca 2024 roku w serwisie Apple TV+.

Kadr z filmu „Napoleon” Ridleya Scotta

W filmie Napoleon, który zadebiutował w kinach w listopadzie zeszłego roku, występuje Joaquin Phoenix jako Napoleon Bonaparte, cesarz francuski, który podbił znaczną część Europy. Film prezentuje nam szczegółowe informacje na temat bezwzględnego dojścia tyrana do władzy i jego obsesyjnej miłości do żony, cesarzowej Józefiny.

Dla tych, którzy wrócili z lekcji historii z jedynie mglistymi wspomnieniami niskiego Francuza w zabawnym kapeluszu, film ukazuje „szybką i bezwzględną drogę Napoleona na pozycję cesarza, widzianą przez pryzmat jego uzależniającego i często niestabilnego związku z jego żona i jedyna prawdziwa miłość, Josephine (Vanessa Kirby)” – czytamy w opisie filmu.

Cesarz francuski podbił znaczną część Europy, a film Apple TV+ rekonstruuje „słynne bitwy Napoleona, nieustające ambicje i zdumiewający umysł strategiczny jako niezwykłego przywódcy wojskowego i wizjonera wojny”.

Joaquin Phoenix, który gra tytułowego władcę, wystąpił także w filmach Joker, Ona i innych. Reżyser Ridley Scott znany jest z filmów Gladiator, Blade Runner, Obcy ( ang. Alien) i pamiętnej reklamy Apple’a z 1984 roku komputera Mac.

Ilekroć dyrektor generalny Apple’a Tim Cook opowiada o filmach i serialach telewizyjnych stworzonych przez jego firmę, podkreśla liczbę zdobytych przez nie nagród i nominacji. Jasne jest, że ten epos miał na celu powiększenie tej listy. I choć tak się stało, nie był to ulubieniec krytyków, na jaki liczyli jego producenci.

Kadr z filmu „Napoleon” Ridleya Scotta
Kadr z filmu „Napoleon” Ridleya Scotta

Zdobył kilka nominacji do Oscara i nagrody BAFTA, zarówno w kategorii kostiumy, jak i w podobnych kategoriach. Nie ma szans na Oscara za najlepszy film, a ani Joaquin Phoenix, ani Ridley Scott nie zdobyli żadnych nominacji za Napoleona.

Film uzyskał 58% akceptacji w serwisie gromadzącym recenzje Rotten Tomatoes.

Napoleon zadebiutuje w Apple TV+ w piątek 1 marca 2024 roku. Oglądanie tego historycznego eposu wiąże się z wykupieniem subskrypcji Apple TV+, którą można też zyskać w dowolnym poziomie pakietu subskrypcji Apple One.

Każdy, kto zamierza obejrzeć ten film, powinien również poważnie rozważyć obejrzenie Czas krwawego księżyca (tyt. oryg. Killers of the Flower Moon).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Tv+ Press